Skąd w Poznaniu wziąć szybki i niedrogi internet kablowy?

Autor: kl
7
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić, że mogłoby zabraknąć internetu. Jest on w niemal każdym gospodarstwie domowym. Rośnie też liczb urządzeń mobilnych. W dalszym ciągu największą popularnością cieszy się internet kablowy. Z kim podpisać umowę na terenie Poznania, by internet był szybki, a jednocześnie tani?

Wśród wielu dostawców jest szereg operatorów, którzy świadczą usługi na terenie całego kraju, ale nie brakuje też koncentrujących swoją działalność na terenie okolic Poznania. Ponieważ najczęstszą opcją wybieraną przez mieszkańców tego miasta jest prędkość 100 Mb/s, to właśnie ona stanowi punkt wyjściowy porównania. Jeżeli w ofercie danej firmy wartości tej nie ma, podana została najbardziej do niej zbliżona. Zestawienie otwierają operatorzy ogólnokrajowi, następnie przedstawione są oferty firm regionalnych.

INEA 100 Mb/s – 49,90 zł

Internet 100 Mb/s u tego dostawcy będzie kosztował 49,90 zł. Umowa jest podpisywana na dwa lata i nie ma opłaty za aktywację usługi. Pierwsze 4 miesiące zostają objęte okresem promocyjnym a klient nie płaci abonamentu. Oznacza to, że średnia cena miesięcznej opłaty będzie wynosiła 41,58 zł. Ponadto przez pierwszy miesiąc firma gwarantuje darmowy dostęp do HBO GO. Jest też coś dla osób, które z jakichś względów potrzebują przepustowości przekraczającej 100 Mb/s. Dla nich też została przygotowana oferta na internet kablowy 300 Mb/s w cenie 69,90 zł oraz 1000 Mb/s za 109,90 zł. Niezależnie od prędkości można wykupić za 9,90 zł miesięcznie pakiet bezpieczeństwa F-Secure, a przez pierwszy miesiąc jest on za 1 gr.

Orange 100 Mb/s – 69,99 zł

Orange jest drugim dostawcą, z którego usług można korzystać w całej Polsce. Umowę podpisuje się na 24 miesiące z abonamentem 69,99 zł za 100 Mb/s. Jednak przez pierwszy rok cena jest obniżona do kwoty 39,90 zł, więc średni abonament będzie niższy. Ponadto nie płaci się za uruchomienie usługi. Można zdecydować się na szybszą opcję, w której internet ma przepustowość 600 Mb/s i kosztuje 99,99 zł.

Netia 100 Mb/s – 49,90 zł

U tego dostawcy za internet o prędkości 100 Mb/s zapłaci się 49,90 zł. Klient może też liczyć na bonus w postaci karty SIM z pakietem „No limit”. Umożliwia ona połączenia i SMS-y bezpłatnie i bez ograniczeń.  Za aktywowanie internetu firma nalicza opłatę aktywacyjną w wysokości 29 zł. Dodatkowo w pierwszych 3 miesiącach umowy, abonament wynosi 1 zł.

Echostar 150 Mb/s – 53 zł

Poza kilkoma ogólnopolskimi dostawcami, jest kilku poznańskich, a pierwszym z nich jest Echostar. Tutaj w standardowej umowie jest przepustowość 150 Mb/s, która kosztuje 53 zł. Umowa jest podpisywana na dwa lata, a sama aktywacja usługi to 36 zł. Osoby, które szukają bardzo szybkiego internetu, mogą wybrać opcję z prędkością 1 Tb/s w cenie 99 zł.

East & West 150 Mb/s – 64 zł

Podobnie jak w poprzednim przypadku, także ten dostawca proponuje szybkość 150 Mb/s.  Abonament w tym przypadku to 64 zł, a aktywacja to 1 zł. Szybsza wersja to 500 Mb/s w cenie 70 zł albo 750 Mb/s w cenie 90 zł. Umowa jest podpisywana bezterminowo.

Winogradzka Telewizja Kablowa 500 Mb/s – 74 zł

Ta firma oferuje tylko jedną prędkość internetu kablowego i jest to przepustowość 500 Mb/s przy abonamencie 74 zł. Umowę jak poprzednio podpisuje się na czas nieokreślony, a aktywacja to 1 zł. Klient ma możliwość dokupienia internetu mobilnego z transferem 40 GB za dopłatą 13 zł do umowy.

Komster 120 Mb/s – 89,90 zł

Komster oferuje internet o szybkości 120 Mb/s w cenie 89,90 zł miesięcznie. Większa przepustowość to 300 Mb/s i cena 109,90 zł. Umowa jest podpisana na rok albo dwa, w zależności od potrzeb klienta. Dzięki symetrycznym łączom prędkość odbierania i wysyłania danych jest jednakowa.

Ponieważ zawsze zdarzają się pewne lokalizacje, do których dany operator może nie mieć dostępu, przed podjęciem ostatecznej decyzji, należy zweryfikować, czy podłączenie do sieci jest możliwe. Dostępność danych usług w kontekście umiejscowienia budynku na planie miasta, można sprawdzić na stronie PanWybierak.pl Tam też szczegółowo można porównać ceny.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA