Trwa Gran Turismo Polonia 2018. Jutro Dzień Otwarty na Torze Poznań

Autor: Filip Olczak, vid. Mikołaj Rój
REKLAMA

Supersamochody przemierzające ulice Poznania w drodze na tor mogą wywrzeć piorunujące wrażenie na przechodniach - co jeśli te same pojazdy pędzą z zawrotną prędkością po Torze Poznań? Taką atrakcją jest Gran Tourismo Polonia, czyli wydarzenie, które łączy wysokiej klasy motoryzację i pokazy umiejętności uczestników. 

 Aż 144 samochody i ich kierowcy zmagający się z próbą czasową w 14. edycji wydarzenia jeszcze przez 3 dni gościć będą na poznańskim torze. 

Uczestnicy imprezy podzieleni są na dwie grupy: żółtą i niebieską, które rozgraniczają poziom jazdy uczestników oraz prędkość z jaką się poruszają. W tym roku zawodnicy nie mogą używać opon typu „slick”, które pozbawione są bieżnika oraz zapewniają najlepszą przyczepność w warunkach, jakie panują na torze.

Kierowcy odpoczywają w hotelu Andersia, a ich samochody można podziwiać na hotelowym parkingu zewnętrznym, co wzbudza duże zainteresowanie przechodniów.

Dniem Otwartym dla poznaniaków jest sobota, 30 czerwca, gdy będzie można podziwiać starcie pasjonatów motoryzacji na torze. Wstęp na Dzień Otwarty jest darmowy i zaczyna się już o godzinie 12:00.

Prawdziwymi perełkami na tegorocznym wydarzeniu mogą okazać się Porsche 918, McLaren 720S czy też Ferrari Portofino.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA