Co nas czeka na Gran Turismo Polonia 2018? Wywiad z Peterem Ternström organizatorem i pomysłodawcą imprezy

Autor: Filip Olczak, vid. MR
REKLAMA

Lamorghini, Porsche, Ferrari, właśnie takie supersamochody zawitały do Poznania na imprezę Gran Turismo Polonia 2018. Każdy z nich ma co najmniej 400 koni mechanicznych, wygląda zjawiskowo i brzmi jeszcze lepiej. Nasi goście Peter Ternström i Marcin Jelinek, organizatorzy i prawdziwi pasjonaci pięknych oraz szybkich samochodów, opowiedzieli o kolejnym motoryzacyjnym wydarzeniu Gran Turismo 2018 dziejącym się na Torze Poznań i w Hotelu Andersia.

Dlaczego Poznań? Dlatego, że w 2005 Tor Poznań był to jedyny taki obiekt motoryzacyjny w Polsce i przede wszystkim dlatego, że Poznań to fajne miasto i bardzo nam się spodobał!
 Peter Ternström

W tym roku liczba aut została zmniejszona o 30 sztuk, w poprzednich edycjach liczba ta była bliska 150. Organizatorzy zadecydowali ograniczyć liczbę uczestników na torze, ze względów bezpieczeństwa:

Za dużo było bałaganu na torze, jest za duży ruch i tor jest troszeczkę za mały na taką dużą, ekstremalną ilość. [...] Samochody uczestników stały po całym Poznaniu, więc stwierdziliśmy, że lepiej podwyższyć jakość i ograniczyć auta do stu dwudziestu.
Peter Ternström

Żaden z kierowców nie zostanie pominięty, dlatego każdy będzie startować sesjami dla mniej lub bardziej doświadczonych. Kierowcy Ci podzieleni są na grupę żółtą i niebieską:

Uczestnicy wchodzą i jeżdżą po torze sesjami. Grupy szybkie i grupy szybsze. Nie ma wolnych, jest szybka i szybsza
Marcin Jelinek

A co z samochodowymi premierami tego roku? No właśnie, na tym rzecz polega, że nigdy niewiadomo czy najbardziej wyczekiwane auto roku pojawi się na imprezie:

Na Gran Turismo często mamy taką sytuację, że nie wiemy czy jakieś auto się pojawi, bo po prostu nie wiemy czy zdąrzy być zwyczajnie wyprodukowane do tego czasu. Jest to po prostu nowość, są to nowe egzemplarze zjeżdżające prosto z linii produkcyjnych.
Marcin Jelinek


Na kierowcę, który osiągnie najelpszy czas na torze czeka nie tylko chwała ale i specjalna statuetka, która świadczy o wypracowanych umiejętnościach.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA