Jutro rodzinny festyn na Ostrowie Tumskim

Autor: kl
REKLAMA

24 czerwca na Ostrowie Tumskim odbędzie się festyn pod hasłem "Poznań dla Zdrowia i Rodziny - Bądźmy razem". To nie tylko okazja do rodzinnego spędzenia niedzielnego popołudnia, ale też możliwość do przebadania się i skonsultowania z lekarzem swoich wątpliwości.

Festyn rozpocznie się o godz. 13.00 uroczystą mszą w Katedrze. O 14.30 rozpoczną się wszystkie atrakcje. Wydarzenie organizuje miasto Poznań wraz z Caritas. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, ponieważ zwieńcza obchody 1050-lecia biskupstwa polskiego.

Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji. Główną z nich jest bezpłatna oferta porad lekarskich i badań medycznych. Dzięki Oddziałowi Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei możliwy będzie pomiar cukru oraz konsultacje w zakresie profilaktyki cukrzycy. Stowarzyszenie Chorych na Czerniaka przeprowadzi badania znamion, dzięki którym możliwe jest wczesne wykrycie nowotworu skóry. Przeprowadzanie badania nie wymaga wcześniejszego przygotowania i można je wykonać zarówno dzieciom jak i osobom starszym.

Wielkopolskie Stowarzyszenie Wolontariuszy Opieki Paliatywnej "Hospicjum Domowe" zaprasza osoby starsze na konsultacje lekarskie. Wszystkie porady i badania będą wykonywane w godzinach od 13:00 do 17:00.

Nie zabraknie też aktywności dla dzieci i młodzieży. Organizatorzy zaplanowali warsztaty edukacyjne i kulturalne. Ponadto na uczestników będą czekać konkursy i loterie z nagrodami. Wszyscy fani filmów animowanych będą mogli obejrzeć "Madagaskar". Muzycznych atrakcji dostarczy zespół Małe TGD oraz Punto Latino, który zagra latynoskie rytmy.

Program wydarzeń:

  • 13.00 Msza św. w Archikatedrze Poznańskiej
  • 14.20 Uroczyste rozpoczęcie i otwarcie festynu
  • 14.30 "Madagaskar" - spektakl Teatru Muzycznego w Poznaniu
  • 16.00 Występ zespołu Małe TGD
  • 17.30 Koncert zespołu Punto Latino
  • 18.30 Finał konkursów i loterii, zakończenie festynu

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA