Kasia chce spełnić marzenie i rozpocząć studia, ale potrzebuje do tego specjalnego wózka. Zbiera pieniądze na jego zakup

Autor: AK fot. SiePomaga
REKLAMA

Ma 25 lat i całe życie porusza się na wózku inwalidzkim. Niepełnosprawna Kasia Majchrowicz z Poznania marzy o rozpoczęciu studiów, jednak by móc się ich podjąć, potrzebny jest jej wózek elektryczny. Niestety, taki zakup znacznie przewyższa jej możliwości finansowe, dlatego o pomoc prosi innych.

Choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce i odkąd pamięta porusza się na wózku inwalidzkim. Jak sama mówi, wbrew temu co słyszy od ludzi na co dzień, nie ma zamiaru się poddać i walczy o jak największą samodzielność, na tyle, na ile pozwala jej niepełnosprawność.

Marzeniem Kasi jest rozpoczęcie studiów związanych z administracją. Niestety, by móc studiować bez konieczności bycia ciągle uzależnioną od drugiej osoby, potrzebny jest jej wózek elektryczny. Taki zakup znaczenie przewyższa możliwości finansowe jej i jej rodziny.

Choć zauważa, że zdaje sobie sprawę w jak wielu aspektach życia nadal będzie uzależniona, to możliwość przemieszczania się na zajęcia, egzaminy, między salami wykładowymi pozwoliłoby jej skupić się na nauce i rezygnację ze stałej opieki asystenta.

Wózek elektryczny kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych. Udało jej się zebrać już ponad połowę - ponad 21 tysięcy złotych, ale nadal brakuje nieco ponad 19,5 tysiąca. Wesprzeć może ją każdy, poprzez wpłacenie darowizny na zbiórkę online, która odbywa się przez portal SiePomaga.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA