Na chodniku na ul. Dąbrowskiego rowerzysta wjechał w kobietę w zaawansowanej ciąży.

Autor: kl Mikołaj Rój foto google
9
REKLAMA

Wczoraj w godzinach wieczornych na ulicy Dąbrowskiego doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Rozpędzony rowerzysta jadący po chodniku w stronę Ogrodów potrącił kobietę w zaawansowanej ciąży. Uczestnicy zdarzenia zostali poważnie poszkodowani. 

Jak donosi jeden z naszych czytelników sytuacja wyglądała tragicznie, a sam rowerzysta zachowywał się bardzo agresywnie w stosunku do poszkodowanej kobiety, jak i osób postronnych. Na miejscu zdarzenia pojawiło się pogotowie, które niezwłocznie przetransportowało kobietę do najbliższego szpitala, natomiast rowerzysta został zabrany przez policję. Stan zdrowia kobiety nie jest znany. 
Kolejne niebezpieczne zdarzenia z udziałem rowerzystów  w ostatnich tygodniach rodzą pytanie: Czy w Poznaniu nie brakuje programu edukacyjnego z zakresu bezpieczeństwa na drodze skierowanego dla starszych mieszkańców? 
Komenda Miejska w Poznaniu od kilku lat z sukcesem prowadzi program „Komenda dla Dzieci” w którym uczy najmłodszych podstawowych przepisów i zasad bezpieczeństwa. Podobny program mógłby być idealnym rozwiązaniem dla nieco starszych mieszkańców, którzy coraz częściej wybierają rower jako podstawowy środek transportu w mieście. 
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA