Elektroniczna ewidencja czasu pracy - dlaczego warto?

Autor: kl
Artykuł sponsorowany

Konkurencja potrafi napędzić do działania, jak i zablokować, gdy czujemy, że ktoś nas wyprzedza. Niezależnie od tego, jak wpływa na kondycję naszej firmy, pewne jest, że w większości dziedzin występuje i sprawia, że walka o klienta jest naprawdę zażarta. Jak sprawić, by osiągnąć lepszą pozycję w tym wyścigu?

Jak sprawić, by się udało?

To, czy ktoś osiąga sukces, zawsze zależne jest od różnych czynników. Z jednej strony mamy różne branże, w których trudno się przebić, z drugiej są takie obszary, gdzie występuje niski próg wejścia na rynek, a więc wielu chce próbować. Ciężko więc tu o porównania czy podobieństwa, można jednakowoż założyć, że pewne schematy powtarzają się w każdej sytuacji. Jakie?

Przede wszystkim dążenie do - choć może zabrzmieć to górnolotnie - doskonałości, a stan ten można uzyskać, gdy staramy się rozwijać firmę. Tworzyć z niej jeszcze lepszą organizację, bardziej przyjazną dla klientów, atrakcyjniejszą dla inwestorów, otwartą na nowe wyzwania. Żeby było to możliwe, potrzebne są rozwiązania, które wynoszą firmę na wyższy poziom. Dzisiaj, gdy dostęp do internetu jest powszechny, a nowatorska technologia w zasięgu ręki, to łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. W tym sensie warto wiedzieć, że jest jedna dziedzina, której poprawa zaprocentować może zmianą jakości całej organizacji. O czym mowa?

Ewidencja czasu pracy - czy rzeczywiście tak ważna?

Od ewidencji czasu pracy zależy więcej, niż może się wydawać, bo w organizacji, gdzie czas pracy jest przestrzegany, dokładnie rozliczany, panuje lepsza atmosfera, a każdy pracownik dostaje takie wynagrodzenie, jakie mu się rzeczywiście należy. Jednocześnie dział kadr nie jest nadmiernie obciążany obowiązkami, ponieważ nowoczesna ewidencja nie potrzebuje całego zastępu ludzi do jej obsługi. Wystarczy jedna aplikacja jak inEwi, czyli intuicyjny, łatwy w obsłudze program do rejestracji czasu pracy, bo:

  • monitoruje wszystkie spóźnienia pracowników,
  • automatycznie rozróżnia czas pracy - na podstawowy i nadgodziny,
  • wlicza i odejmuje przerwy od przepracowanego czasu pracy,
  • oszacowuje wynagrodzenie w stosunku do tego, ile pracowaliśmy.

Dobra zmiana

Tradycyjna ewidencja wymagała nie tylko papierowej listy obecności, ale też karty ewidencji czasu pracy, książki wejść i wyjść oraz zeszytu spóźnień… W inEwi mamy to wszystko na jednym prostym, internetowym systemie RCP. Znajdziemy tam:

  • listę obecności wszystkich pracowników z dostępem do najważniejszych szczegółów,
  • kartę pracy, która pokaże nam kluczowe dane: czas pracy, nadgodziny, przerwy itp.,
  • raport szczegółowy - dla każdego pracownika, dzień po dniu,
  • karta ewidencji czasu pracy, czyli cyfrowy odpowiednik papierowej listy.

Bez wygórowanych kosztów

Ktoś się może zastanawiać: “pewnie potrzeba jakichś urządzeń, by ta aplikacja mogła działać, nie może być tak pięknie”. I tutaj miłe zaskoczenie, bo do prawidłowego działania inEwi wystarczy zwykły smartfon lub tablet, na którym instalujemy program. Co więcej, identyfikacja każdego pracownika odbywa się przy pomocy kodów QR, a wszystkie zdarzenia (przerwy, wejścia, wyjścia itp.) mają zdjęcie osoby zgłaszającej, jak i aktualną lokalizację. Nie ma też mowy o błędach, na przykład wybrania złego rodzaju zdarzenia, bo aplikacja robi to automatycznie.

Z inEwi z łatwością uporządkujemy sytuację kadrową w firmie, bo ewidencja czasu pracy czy ewidencja urlopów nie stanowi żadnego problemu. Co więcej, jest dokładna, nie ma więc miejsca na żadne nieścisłości. Z taką aplikacją zdecydowanie poprawimy swoją rynkową pozycję!

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA