Od Rataj do Polanki – wycieczka z przewodnikiem oraz elementami gry miejskiej

Autor: kl

Rataje – przez wielu kojarzone głównie z blokami z wielkiej płyty – mają swoją ciekawą historię. Nadarza się doskonała okazja, by ją poznać. Już w najbliższą sobotę – 16 czerwca 2018 – przewodnicy z Grupy PoPoznaniu.pl zapraszają na spacer „Od Rataj do Polanki”.

Wycieczka rozpocznie się o godzinie 11 na rondzie Rataje, a dokładnie na skwerze od strony osiedla Piastowskiego, gdzie organizatorzy zapraszają na zbiórkę o godzinie 10:45. Jej koniec przewidywany jest na godzinę 13, kiedy uczestnicy dotrą do biura Budimeksu Nieruchomości. Tam będzie czekał na nich drobny poczęstunek.

Uczestnicy spaceru będą mieli okazję poznać ciekawą historię Rataj, a także m.in. dowiedzieć się, którędy przebiegała linia Średzkiej Kolei Powiatowej, skąd wzięła się nazwa tej dzielnicy oraz jakie zadanie pełnił tajemnicy wiatrak przy ul. Milczańskiej.

Dla 15 chętnych grup (liczących od dwóch do sześciu osób) organizatorzy zaplanowani także dodatkowe atrakcje – grę miejską. Podczas spaceru uczestnicy zabawy będą mieli do wykonania zadania. Każda grupa, która rozwiąże je pomyślnie i ustali finałowe hasło, otrzyma od sponsora wycieczki upominek. Aby wziąć udział w grze, należy się jednak zarejestrować za pomocą tego formularza: https://goo.gl/forms/cenMh8Rtj8XHKxe92

Sam udział w spacerze nie wymaga rejestracji i jest bezpłatny.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA