Darmowe koncerty w Poznaniu

Autor: kl

To będzie koncertowe lato w Poznaniu. W wakacje ruszy cykl koncertów Na Falach. Podczas 10 koncertów zagrają m.in. Mikromusic, Anita Lipnicka & The Hats, Big Cyc czy Luxtorpeda.  Koncerty odbędą się na świeżym powietrzu i będą darmowe.

Kiedyś miesiące letnie kojarzyły się z urlopem od kultury. Wielu poznaniaków przez większą część wakacji zostaje jednak w mieście i właśnie z myślą o nich, staramy się zapełnić wakacyjne dni ciekawą ofertą kulturalną . Już trzeci rok z rzędu organizujemy, m.in., cykl bezpłatnych spektakli teatralnych Na Wolnym. Na Falach to naturalna kontynuacja tych działań. Darmowe koncerty uatrakcyjnią wypoczynek naszych mieszkańców nad poznańskimi jeziorami. Nie mam wątpliwości, że poznaniacy skorzystają z tej propozycji.
mówi Jędrzej Solarski, zastępca Prezydenta Miasta Poznania

Cykl koncertów "Na Falach" to nowa odsłona Maltańskiej Sceny Muzycznej. Łącznie, w czerwcu, lipcu i sierpniu odbędzie się 10 bezpłatnych imprez. Jezioro Strzeszyńskie i Jezioro Maltańskie będą gościć bardzo różnorodnych wykonawców. Będzie można usłyszeć muzykę popularną, elektroniczną, rockową a nawet rap. Koncerty odbywać będą się w wakacyjne weekendy, od 23 czerwca począwszy. Organizatorami cyklu koncertów są: Miasto Poznań, POSiR oraz Teatr Muzyczny w Poznaniu.

Koncerty odbędą się w plenerze, w otoczeniu przyrody. Strzeszyn zaprasza mieszkańców na plażę, na której powstanie scena. Na Malcie głównym miejscem wydarzeń będzie woda. Pomiędzy torem regatowym a Malta Ski, na tafli jeziora powstanie pływająca scena. Cykl darmowych koncertów ma też zachęcić mieszkańców miasta do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 20.00.

Harmonogram koncertów

23.06 - Anita Lipnicka & The Hats - Jezioro Maltańskie

8.07 - Otsochodzi, Dwa Sławy, Arbak - Jezioro Maltańskie

13.07 - Big Cyc - Jezioro Strzeszyńskie

15.07 - The Dumplings - Jezioro Maltańskie

20.07 - Mikromusic -  Jezioro Maltańskie

27.07 - Luxtorpeda - Jezioro Strzeszyńskie

3.08 - Lao Che - Jezioro Strzeszyńskie

10.08 - Fisz Emade - Jezioro Strzeszyńskie

17.08 - XXANAXX - Jezioro Strzeszyńskie

18.08 - Barbara Wrońska, wokalistka zespołu Pustki - Jezioro Maltańskie

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA