Kulinarnie i charytatywnie na Kontener Art - kolejna odsłona cyklu Gotuj się na Nowości odbyła się nad Wartą

Autor: AK fot. Anna Gawrońska video Mikołaj Rój
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

To już trzecia niedziela, podczas której poznaniacy mogli pomagać Drużynie Szpiku w ramach kulinarnej imprezy plenerowej w ramach cyklu "Gotuj się na Nowości". Top Chef Jakub Reszka w specjalnej kuchni pojawił się dziś na terenie Kontener Art, gdzie przygotowywał greckie potrawy.

Podczas kulinarnych imprez plenerowych prezentowane są kierunki lotnicze, które realizowane są z poznańskiego lotniska Ławica. Głównym celem jest jednak coś zupełnie innego - wsparcie działalności Drużyny Szpiku. Podczas każdego z wydarzeń można pomóc finansowo wrzucając datki do specjalnych puszek Fundacji.

Trzecia odsłona cyklu odbyła się na terenie Kontener Art, gdzie stanęła przygotowana przez firmę Meblobuk kuchnia, w której Top Chef Jakub Reszka, wraz z sous-chefem Romanem Serdiukiem gotował na żywo potrawy z kuchni greckiej. Poznaniacy i turyści mogli spróbować zarówno klasycznych dań jak i tych mniej znanych. Jak wiadomo, Grecy uwielbiają warzywa i zioła, a te dostarczone zostały z lokalnych sklepów w Poznaniu, które zaopatrują się na Wielkopolskiej Gildii Rolno-Ogrodniczej na Franowie.

Jak zwykle, prganienie gasiły herbaty mrożone o różnych smakach od Ahmad Tea, a poziom cukru podnosiły słodkości od telewizji East&West.

Zebrani nad Wartą poznaniacy i turyści mogli również zaopatrzyć się w materiałowe torby ekologiczne. Nie zabrakło także gadżetów lotniska Ławica, w tym m.in. znanych, czerwonych breloczków "Let's fly!".

Poznaniacy chętnie korzystali z możliwości nie tylko spróbowania czegoś nowego, ale także wsparcia Drużyny Szpiku. Od pierwszego wydarzenia niepisaną zasadą jest, że w zamian za gadżety, potrawy, herbaty czy torby uczestnicy wrzucają datek do puszek Fundacji.

Drużyna miała swoje stoisko, gdzie można było zapoznać się z jej działalnością i dowiedzieć się czegoś na temat przeszczepu szpiku i bycia dawcą.

Dzisiejszym gościem specjalnym była Kasia Wilk, jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek. Artystka często angażuje się w akcje charytatywne, wspierając m.in. Drużynę Szpiku. Dla fanów była to okazja, by spotkać piosenkarkę, zdobyć autograf i zrobić sobie z nią zdjęcie.

Do Grecji można polecieć bezpośrednio z Poznania. Na Ławicy realizowane są liczne połączenia zarówno stałe jak i czarterowe.

Już za tydzień kolejna, ostatnia już odsłona cyklu. Tematem przewodnim będzie kuchnia afrykańska, a impreza odbędzie się na Starym Rynku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA