Jarmark Świętojański znów zagości na Starym Rynku

Autor: AK fot. kl archiwum
REKLAMA

Już po raz 43. w Poznaniu odbędzie się Jarmark Świętojański, czyli najstarsza tego typu impreza w stolicy Wielkopolski. Przez ponad dwa tygodnie na Starym Rynku będzie można nie tylko zrobić zakupy, ale także skorzystać z oferty kulturalnej w ramach Jarmarku.

Jarmark Świętojański jest największym w Poznaniu pod względem liczby wystawców. W tym roku, będzie ich ponad 100, czyli więcej niż w roku ubiegłym. Wydarzenie na stałe wpisało się w poznańską tradycję.

Poznaniacy i turyści będą mogli kupić m.in. rękodzieła i wyroby rzemieślników z różnych regionów Polski i zagranicy, w tym m.in. ręcznie dziergane obrusy, koronki i firany, biżuteria z bursztynu, ikony, witraże czy ręcznie malowaną ceramikę.

Jak zwykle, w drewnanych domkach pojawią się także wystawcy z jedzeniem. To okazja do spróbowania lokalnych i regionalnych potraw z różnych części świata oraz kupienia regionalnych wyrobów takich jak np. chleby, cepeliny, wędliny, rogale, miody, sery czy kwas chlebowy.

Pojawią się również kosmetyki, przetwory z ekologicznych upraw, przyprawy, kawy i herbaty, a także elementy garderoby.

Jarmark Świętojański to również bogata oferta kulturalna. Organizatorzy zadbali o atrakcje dla poznaniaków i turystów w każdym wieku. W programie znalazły się m.in. warsztaty plecenia wianków, występy, koncerty, pokazy, warsztaty teatralne, wspólne czytanie książek dzieciom i spektakle.

Dodatkowo, na Starym Rynku pojawią się strefy rekreacyjne, w których na specjalnych siedziskach i leżakach będzie można wypocząć wśród zieleni.

Jarmark Świętojański potrwa od 9 do 24 czerwca. Już jutro, o godzinie 12:00, prezydent Jaśkowiak wręczy symboliczne klucze do miasta rzemieślnikom.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA