Przeżyli ze sobą co najmniej 50 lat jako małżeństwo. Medale dla par od prezydenta Poznania

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

Prezydent Jaśkowiak wręczył medale za wieloletnie pożycie małżeńskie poznaniakom, którzy co najmniej 50 lat temu złożyli przysięgi małżeńskie. Uroczystość odbyła się w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania.

Tym razem, prezydent uhonorował 21 par, które „sakramentalne tak” powiedziały sobie co najmniej 50 lat temu. Tegoroczni „rekordziści”, Teresa i Jerzy Gabriel, przysięgę składali 60 lat temu.

„Młoda pary, która przysięga sobie wierność i deklaruje, że będą się wspierać przez całe życie to piękny widok. Młodzi i piękni idą z optymizmem do ślubu - czy to w kościele czy urzędzie stanu cywilnego. Dla mnie jednak jeszcze piękniejszy jest widoki pary, która - tak jak Państwo - żyje ze sobą bardzo wiele lat. Przyjemnie jest widzieć, że ci małżonkowie nadal się wspierają, szanują i kochają. Dziękuję, że mogę być dzisiaj razem z Państwem.”
Jacek Jaśkowiak, prezydent PoznaniaUroczystość jest wyjątkowa nie tylko dla uhonorowanych par, ale także dla ich bliskich.

Aby otrzymać medal, trzeba wytrwać w związku małżeńskim co najmniej 50 lat i złożyć wniosek do Urzędu Stanu Cywilnego. Zwykle robią to najbliżsi jubilatów - dzieci, rodzeństwo lub wnuki.

Każda z par, poza medalem, otrzymuje również list gratulacyjny i kwiaty. Podczas uroczystości nie zabrakło również Marszu Mendelssona, toastu i tortu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA