Do kogo trafią Nagroda i Stypendia Artystyczne Miasta Poznania?

Autor: AK

Znany jest już tegoroczny laureat Nagrody Artystycznej Miasta Poznania. Kapituła zdecydowała o przyznaniu jej reżyserowi teatralnemu Lechowi Raczakowi. Przyznano również stypendia, którymi wyróżniono siedmioro artystów.

Lech Raczak zostanie uhonorowany za wybitne osiągnięcia w dziedzinie teatru. Nagroda Artystyczna MIasta Poznania wręczana jest zawsze podczas uroczystej Sesji Rady Miasta, która odbywa się w Ratuszu 29 czerwca.

Kapituła przyznała również stypendia. W tym roku trafią do siedmiu artystów:

Muzyków - Jakuba Królikowskiego, którego wyróżniono zarówno za osiągnięcia kompozytorskie i koncertowe, jak i za promocję twórczości poznańskich kompozytorów, Bianki Szalaty, gitarzystki reprezentującą Akademię Muzyczną w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach oraz Mai Koman, piosenkarki wyróżniającej się wieloletnią działalnością artystyczną, która w swoich teledyskach wykorzystuje ujęcia z Poznania promując miasto.

Poetki - Joanny Żabnickiej wyróżnionej za debiut poetycki, przyczynianie się do rozwoju życia literackiego Poznania i promowanie poezji oraz Jolanty Nawrot za debiut poetycki oraz promowanie Poznania podczas spotkań, konkursów i festiwali literackich.

Przedstawicieli sztuk wizualnych - Ewy Mrozikiewicz za prowadzenie galerii sztuki FWD oraz Dawida Marszewskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie malarstwa i udział w wystawach.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA