Z Drużyną Szpiku przy muralu - cykl Gotuj się na nowości zagościł na Śródce

Autor: AK fot. Anna Gawrońska
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Ukraina była tematem przewodnim kolejnej odsłony cyklu "Gotuj się na nowości", podczas którego Top Chef Jakub Reszka gotuje potrawy z państw, do których można wybrać się z poznańskiego lotniska Ławica. Impreza ma charakter charytatywny - wszystkie datki zebrane podczas trwania wydarzenia przekazywane są na rzecz Drużyny Szpiku. W niedzielę uczestnicy zebrali się przy muralu na Śródce, a gościem specjalnym był mistrz olimpijski i świata, Szymon Ziółkowski.

Słońce i ciepło zachęcały poznaniaków do spędzenia niedzieli poza domem. Przy muralu na Śródce mogli dziś poznać kuchnię ukraińską w wykonaniu Top Chefa Jakuba Reszki, który miał dwóch pomocników - sous chefa Romana Serdiuka z Ukrainy oraz mistrza olimpijskiego i świata w rzucie młotem, Szymona Ziółkowskiego.

Poznaniakom zaserwowali tradycyjne, ale mniej znane w Polsce dania ukraińskie. Potrawy sporządzane były w kuchni przygotowanej przez firmę Meblobuk, a do dyspozycji kucharza były świeże produkty prosto z Wielkopolskiej Gildii Rolno-Ogrodniczej. Uczestnicy gasili pragnienie herbatami o różnych smakach od Ahmad Tea.

Dla tych, którzy mieli ochotę na coś słodkiego czekały cukierki od East&West.

Główny organizator cyklu "Gotuj się na nowości", czyli poznańskie lotnisko Ławica po raz kolejny zaangażowało się w pomaganie innym. Cały dochód z imprezy przekazywany jest na rzecz Drużyny Szpiku.

Fundacja miała swoje stoisko, na którym można było uzyskać odpowiedzi na temat przeszczepu szpiku, a także zarejestrować się do bazy dawców szpiku kostnego.

Jak się okazuje, poznaniacy i turyści nie tylko chętnie dzielą się z innymi, ale także chętnie... podpatrują gotowanie na żywo przez profesjonalistę. Widownia nie speszyła jednak Top Chefa, który z chęcią wyjaśniał czym jest dany przysmak i w jaki sposób go przygotować.

Gość specjalny wydarzenia, Szymon Ziółkowski pytany o ulubioną kuchnię odpowiedział, że najbardziej smakuje mu kuchnia... jego żony, jednak dania przygotowane przez Jakuba Reszkę także przypadły mu do gustu.

Sportowiec z chęcią pozował również do zdjęć z poznaniakami i turystami, którzy pojawili się przy muralu na Śródce.

Na Ukrainę polecieć można ze stolicy Wielkopolski do dwóch miast - do Kijowa i do Lwowa. Bezpośrednie połączenia realizowane są przez LOT i Wizzair.

Kolejna odsłona cyklu już za tydzień, 10 czerwca, gdy Jakub Reszka zabierze gości na Karaiby, przygotowując dania z Dominikany, czyli miejsca, do którego także można polecieć bezpośrednio z Poznania.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA