Na ul. św. Marcin widać już torowisko

Autor: AK fot UMP

Jesienią na ul. św. Marcin mają pojawić się tramwaje i już teraz widać szlak torowiska oraz toczące się prace związane z montażem szyn. Przebudowa jednej z głównych ulic Poznania trwa już niemal 9 miesięcy.

Na przebudowywanym odcinku ul. św. Marcin widać już podbudowę pod płytę podtorową, która wyznacza szlak torowiska. Rozpoczęto prace związane z montażem szyn, a od strony ul. Ratajczaka trwa zbrojenie płyty.

Tramwaje mają pojawić się na ulicy jesienią, czyli po roku od rozpoczęcia przebudowy w centrum miasta. Cała inwestycja ma być gotowa na początku przyszłego roku.

W ramach prac, przebudowywana jest nie tylko trasa tramwajowa wraz ze skrzyżowaniami z ul. Ratajczaka i Gwarną, ale także poszerzane są chodniki i wymieniana jest nawierzchnia zarówno jezdni jak i części dla pieszych.

By zachęcić poznaniaków do spędzania tam czasu, zamontowane zostaną elementy małej architektury takie jak np. ławki, fontanny i lampy, a także nasadzone będą drzewa.

Przebudowano również kanalizację sanitarną, deszczową i ogólnospławną oraz sieć ciepłowniczą i elektroenergetyczną. Trwają także prace m.in. z zakresu montażu maszynowni fontann.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy