Makijaż permanentny - czy warto?

Autor: kl
Artykuł sponsorowany

W jaki sposób zminimalizować czas poświęcony na poranne zabiegi upiększające i zawsze wyglądać w sposób wyrazisty i zadbany? Doskonałą metodą na trwałe podkreślenie atutów urody oraz schowanie jej niewielkich mankamentów, jest makijaż permanentny. Nowoczesny makijaż trwały w niczym nie przypomina tego, który był serwowany klientkom jeszcze kilka lat temu.

Zarówno brwi permanentne, jak i inne elementy takiego makijażu prezentują się obecnie naturalnie i stylowo. Jakie są zalety makijażu permanentnego, w jaki sposób się go wykonuje oraz jakie elementy twarzy można poddać temu zabiegowi?

W jaki sposób wykonuje się makijaż permanentny?

W wybrane miejsce na twarzy linergistka aplikuje barwnik za pomocą szybko obracającej się igły. Pigment dostaje się niezbyt głęboko pod skórę, jednakże w taki sposób, by makijaż permanentny mógł być trwały przez co najmniej kilkanaście miesięcy. U wielu kobiet efekt utrzymuje się nawet do 5 lat. Zależy to od osobistych uwarunkowań. Taki “tatuaż” można wykonać na brwiach, nad linią rzęs czy też obrysować kontur ust lub nawet je wypełnić kolorem. Nie trzeba się obawiać, że brwi permanentne to będą dwie nienaturalne plamy koloru. Współczesne, wykwalifikowane linergistki potrafią wykonać naprawdę profesjonalny, a co najważniejsze naturalny makijaż permanentny.

By efekt był zadowalający i trwały, warto poświęcić czas na znalezienie profesjonalnej linergistki, która może wykazać się dokumentami potwierdzającymi jej uprawnienia i kwalifikacje. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, dobrze jest także obejrzeć przynajmniej kilkanaście prac danej kosmetyczki oraz sprawdzić jej opinie oraz referencje, szczególnie w zakresie higieny i sterylności narzędzi.

Zalety makijażu permanentnego?

Brwi permanentne czy inna część twarzy podkreślona za pomocą pigmentu, to nie tylko komfort i oszczędność czasu To także pewność, że zawsze i o każdej porze wygląda się dobrze. Dzięki trwałemu makijażowi oszczędza się czas, ale także można zupełnie przestać myśleć o tym, czy makijaż będzie nieskazitelny, czy też może się rozmaże na przykład po wizycie na basenie czy plaży albo na skutek nagłego wzruszenia. Kolejny ogromny atut to fakt, że makijaż permanentny jest rozwiązaniem dla kobiet, które posiadają alergię na kosmetyki do tradycyjnego makijażu. Nie muszą się ona dłużej obawiać, że skóra zareaguje silnym uczuleniem i przed wielkim wyjściem będę źle się prezentować. Makijaż permanentny to optymalne rozwiązanie dla kobiet, które zawodowo lub wyczynowo uprawiają sport, szczególnie związany z dużym wysiłkiem i poceniem się.

Ogromny walor makijażu permanentnego polega również na tym, że można dzięki niemu skorygować pewne mankamenty urody. Na przykład dzięki specjalnie wymodelowanej kresce na oku, można podnieść optycznie opadająca powiekę, zaś dzięki konturowaniu ust da się zniwelować ich nierówności.

Brwi permanentne i nie tylko - jakie elementy twarzy można podkreślić na stałe?

Chociaż brwi permanentne to najczęściej wybierany zabieg u linergistki, to za pomocą makijażu trwałego wykonuje się także cienką i dekoracyjną kreskę na oku, obrysowuje kontur ust i wypełnia je kolorem. Brwi permanentne pozwalają na zmianę ich kształtu, a co za tym idzie całego wyglądu twarzy. Dzięki nim można załagodzić wyraz twarzy, ale także dodać jej powagi, o ile jest taka potrzeba. Kreska sprawia, że rzęsy wydają się gęstsze, a ponadto koryguje kształt oczu zbyt mocno rozstawionych lub położnych zbyt blisko siebie. Z kolei na konturowanie ust decydują się panie, które ten kontur mają nierówny bądź niewyraźny. Jeżeli zaś klientka chce postawić na wypełnienie ust kolorem, może zapomnieć o pomadce na najbliższych kilka lat. To niezwykle wygodne.

Koszt makijażu permanentnego wynosi, w zależności od rodzaju wykonywanej usługi, od około 400 złotych za kreskę na powiece, przez około 700 zł za brwi, aż do 1200 zł za usta z wypełnieniem. Oczywiście ceny w poszczególnych salonach różnią się. Wiele zależy od tego, w jakim mieście wykonywana jest usługa, a także jak dużą renomą i obłożeniem cieszy się salon. Warto czekać na promocje, dzięki którym usługę można wykonać nawet kilkaset złotych taniej, nieraz nawet z darmową korektą.

Artykuł poleca właściciel serwisu http://pieknypermanentny.pl

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA