Powstała "mapa potrzeb" Poznania.

Autor: kl UMP
REKLAMA

Gdzie naprawić lub dodać oświetlenie, ławki, śmietniki, stojaki rowerowe lub utworzyć stacje roweru miejskiego? Może w okolicy przydałyby się urządzenia rekreacyjne, plac zabaw dla dzieci, czy też posadzenie nowych drzew lub utworzenie wybiegu dla psów? Trwa aktualizacja Mapy Potrzeb Lokalnych śródmieścia Poznania. Uwagi mieszkańców przyczynią się do podniesienia atrakcyjności centrum miasta.

Mapa potrzeb lokalnych obejmuje pięć głównych kategorii, w ramach których można nanosić na mapę szczegółowe rodzaje potrzeb. Należą do nich: mała architektura, zieleń, drogi i chodniki, bezpieczeństwo i porządek oraz wydarzenia społeczno-kulturalne. 

Głównym celem Mapy Potrzeb Lokalnych jest identyfikacja potrzeb i problemów lokalnych społeczności. Do 25 maja za pomocą geoankiety mieszkańcy mogą zgłaszać swoje opinie i doświadczenia związane z przestrzenią śródmieścia. Badanie dotyczy osiedli Jeżyce, Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria, Stare Miasto, Św. Łazarz i Wilda.

Na podstawie odpowiedzi mieszkańców powstanie raport, który będzie udostępniony na stronie internetowej Mapy Potrzeb. W ramach badania na początku czerwca przeprowadzone zostaną warsztaty dla mieszkańców i społeczności lokalnej.

Powyższe działania mają pomóc w realizacji lokalnych potrzeb i usprawnień takich jak nowe ławki i stojaki rowerowe, skwery czy udogodnienia dla niepełnosprawnych. Możliwe też będzie zorganizowanie wydarzeń kulturalnych. Zaangażowanie w proces dużej liczby mieszkańców pozwoli na identyfikację i wskazanie najpilniejszych oczekiwań społecznych.

Ankieta dostępna jest pod adresem http://mapapotrzeblokalnych.pl/ Jest anonimowa, a jej wypełnienie nie zajmuje więcej niż pół godziny. Na jej wypełnienie mieszkańcy mają czas do 25 maja.

Mapa Potrzeb Lokalnych jest realizowana przez Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Urzędu Miasta Poznania w ramach Programu dla śródmieścia. Narzędzia informatyczne zostały przygotowane przez Centrum Badań Metropolitalnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i firmę Recoded.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA