The Color Run 2018 - Najszczęśliwsze 5 kilometrów na świecie pokonane w Poznaniu!

Autor: Artur Bartkowiak foto Artur Bartkowiak
REKLAMA

Po raz czwarty Poznań gościł uczestników biegu „The Color Run”, podczas którego każdy, bez względu na wiek, formę czy umiejętności sportowe, mógł przebiec „najszczęśliwsze 5 kilometrów na świecie. Uczestnicy, ubrani w białe koszulki, po każdym przebiegniętym kilometrze, obsypywani byli kolorowymi barwnikami. W tym roku nowością była „Strefa Shine”, gdzie na zawodników, na drugim kilometrze, czekała fala brokatu. Organizatorzy zapewniają, że używane podczas wydarzenia barwniki są w 100% naturalne i w żadnym stopniu nie wpływają negatywnie na zdrowie.

Dla wielu startujących w „The Color Run”, była to pierwsza przygoda z bieganiem. Uśmiech na ich kolorowych twarzach może sugerować, że nie ostatnia.Meta imprezy, ustawiona na Polanie Harcerza, nie była końcem atrakcji nad Maltą. Organizatorzy zaprosili kolorowy tłum na wspólną zabawę przy dźwiękach muzyki.

„The Color Run” to nie tylko okazja do wspólnego wyrażania radości z życia, ale także możliwość wsparcia akcji, podczas której zbierane były nakrętki od butelek na rzecz ośmioletniego Mikołaja Janeczko, który urodził się z poważnymi wadami wszystkich czterech kończyn. Patrząc na liczbę zapełnionych worków, uczestnicy biegu nie zawiedli.

Zbiórka pod hasłem „Ko(lo)rek dla Mikołaja” będzie kontynuowana także podczas kolejnych biegów „The Color Run” w Polsce – 17 czerwca w Warszawie i 15 września w Gdyni.

Również na Polanie Harcerza, przy okazji świetnej zabawy, można było pomagać. Zbierane tam były fundusze na rehabilitację podopiecznych fundacji Uśmiechu Nadziei, czyli mieszkańców Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie w Łopiennie.

„The Color Run” organizowany jest w ponad 40 krajach, w 200 lokalizacjach, a nadrzędnym celem jest „zarażenie ludzi pozytywnym myśleniem oraz zainteresowanie ich sportem i zdrowym stylem życia”.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA