Policja prowadzi na ulicach akcję "Prędkość"

Autor: kl

W dniach 11-13 maja br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu na terenie miasta Poznania i powiatu poznańskiego prowadził działania kontrolno prewencyjne na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Głównym celem działań była poprawa bezpieczeństwa głównie przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów ruchu drogowego, szczególnie dotyczących poruszania się z dopuszczalną prędkością jazdy.

Zbyt szybka jazda jest jedną z przyczyn zdarzeń drogowych. Pośpiech towarzyszący kierowcom, a co się z tym wiąże, skłonności do ryzykownych zachowań za kierownicą, mają znaczący wpływ na sytuację na drogach. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze egzekwowali od kierujących poruszanie się z dopuszczalną prędkością jazdy, kontrolowali stan trzeźwości, stosowanie się kierowców oraz pasażerów do obowiązku dotyczącego korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz urządzenia do przewozu dzieci oraz stan techniczny pojazdów.

Funkcjonariusze podczas działań skontrolowali 519 pojazdów, nałożyli 148 mandatów karnych za przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

Policjanci apelują o rozwagę i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA