Poznań stanie się stolicą tańca

Autor: AJ UMP

Poznań znów stanie się stolicą tańca. W sierpniu w mieście odbędzie się II edycji warsztatów Dancing fairPlayce Poznań 2018. Zajęcia będą się odbywać od 18 do 25 sierpnia w Parku Rekreacyjno-Sportowym fairPlayce na Naramowicach. Zapisy już się rozpoczęły.

Dancing fairPlayce Poznań to kontynuacja Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego - projektu stworzonego przez prof. Ewę Wycichowską w 1994 roku w Polskim Teatrze Tańca. Wydarzenie ma na celu kulturalną i społeczną aktywizację mieszkańców Poznania i przybliżenie im wartości, jakie niesie ze sobą taniec.

Udział w warsztatach mogą wziąć wszyscy, bez względu na wiek i umiejętności taneczne. Każdy znajdzie coś dla siebie. W programie są zajęcia dla początkujących - także dla dzieci i seniorów oraz dla zaawansowanych tancerzy. W projekt zaangażowani będą także studenci i uczniowie szkół tańca i baletu. Zajęcia poprowadzą pedagodzy tańca o międzynarodowej sławie.

W programie znalazły się również liczne zajęcia prozdrowotne, takie jak joga w plenerze, zdrowy kręgosłup, warsztaty piramidalne ze zdrowego odżywiania czy nauka sportów rakietowych. Uczestnicy otrzymają karnet Open na całą strefę cardio i siłownię w obiekcie "fairPlayce". Mieszkańców Poznania organizatorzy zapraszają też na tzw. "Spotkania z pasją", podczas których, zaproszeni goście opowiadać będą o swojej pasji do sportu i tańca. Co wieczór, przed obiektem odbywać się będą otwarte wieczory taneczne - z dyskoteką dla mieszkańców Poznania i pokazami różnych technik tanecznych. Warsztaty zakończą się w sobotę - 25 sierpnia - finałowym pokazem tanecznym uczestników projektu, wraz z instruktorami.

Impreza będzie odbywać się pod honorowym patronatem i przy wsparciu władz miasta Poznania.

Wydział Kultury Urzędu Miasta dofinansował 100 darmowych wejściówek dla mieszkańców północnych dzielnic Poznania, m. in. dla dzieci i osób starszych.

Dobrze, że miasto ma programy, w których możemy wziąć udział. Cieszymy się, że prezydent i wiceprezydent biorą pod swoją opiekę działania dotyczące kultury
 mówi prof. Ewa Wycichowska, dyrektor artystyczny Dancing fairPlayce Poznań 2018.

Jednym z naszych priorytetów na najbliższe lata jest stworzenie miejsc, w których kultura będzie blisko mieszkańców. Takie są oczekiwania społeczne. Dancing fairPlayce Poznań wpisuje się w te działania . Bardzo ważne jest, że warsztaty są dedykowane również seniorom. Zależy nam, aby jak najdłużej cieszyli się dobrym zdrowiem.
tłumaczy Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania

W tym roku po raz drugi warsztaty odbędą się w nowoczesnym obiekcie "fairPlayce" na ul. Bożydara 10, który doskonale sprawdził się w roli obiektu kulturalnego.

Miejsce, które wybraliśmy jako teren pod budowę naszego parku nie jest przypadkowe. Naszą ideą było stworzenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego, który mimo lokalizacji na obszarze Poznania otoczone będzie odpowiednio atrakcyjną zieloną przestrzenią, umożliwiającą organizację różnorodnych wydarzeń dla mieszkańców .Kiedy pani profesor pojawiła się u nas dwa lata temu i zapytała, czy jesteśmy gotowi zorganizować warsztaty u siebie, nie zastanawialiśmy się. Wiedzieliśmy, że to fajne dopełnienie naszej działalności sportowej.
podkreśla Ryszard Flisikowski, prezes zarządu fairPlayce.

Na warsztaty zapisywać się można poprzez stronę organizatorów https://www.dancingpoznan.pl/.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA