Piknik seniorów w strzeszyńskiej Oazie

Autor: kl UMP
REKLAMA

Już po raz kolejny poznańscy seniorzy spotkali się na pikniku w strzeszyńskiej restauracji Oaza. Pogoda dopisała. Był grill, muzyka i tańce. We wspólnej zabawie wzięli udział także prezydent miasta Jacek Jaśkowiak i zastępca prezydenta Jędrzej Solarski.

Gdy spotykam Państwa na ulicy lub w tramwaju, widzę uśmiechnięte twarze. To największa nagroda za naszą pracę. Życzyłbym sobie, aby wszyscy poznaniacy brali przykład z seniorów
powiedział Jacek Jaśkowiak.

Organizatorem pikniku była Miejska Rada Seniorów, która zaprosiła do wspólnej zabawy podopiecznych poznańskich Domów Pomocy Społecznej oraz członków Klubów Seniora. Imprezie co roku patronuje Urząd Miasta Poznania.

W Poznaniu nie było jeszcze takiego urzędowania, jak jest teraz
stwierdziła AldonaAnastasow z Miejskiej Rady Seniorów.

Jak zauważają osoby starsze, miasto wspiera je na różnych polach. Mogą korzystać z m. in. z takich programów, jak: "Złota Rączka", "Taksówka dla seniora", "Książka dla seniora", "Pudełko życia" czy "Poznańska Złota Karta". Wszystko to jest całkowicie bezpłatne.

Przy okazji wspólnego spotkania zastępca prezydenta Jędrzej Solarski opowiedział o kolejnych pomysłach, których celem jest poprawa życia poznańskich seniorów.

 Jednym z nich jest wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Po wyjściu ze szpitala, będą Państwo mogli bezpłatnie wypożyczyć łóżko, materac antyodleżynowy, wózek inwalidzki, chodzik czy kule. Kolejna pomysł to bezpłatny pedicure. Wrastające paznokcie u seniorów to jeden z najczęstszych zabiegów chirurgicznych
tłumaczył Jędrzej Solarski.

- Proszę o kolejne pomysły, które będziemy z chęcią dla Państwa i z Państwem realizować - powiedział Jacek Jaśkowiak.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA