Już dziś wykład i dyskusja na temat "czym jest dziedzictwo kulturowe?"

Autor: kl

Czym jest dziedzictwo kulturowe? Jak je chronić i promować? Próbą odpowiedzi na te i inne pytania będzie wykład prof. Jacka Purchli z Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie, przewodniczącego Polskiego Komitetu do spraw UNESCO. Spotkanie odbędzie się we wtorek, w Bramie Poznania.

Jacek Purchla jest profesorem zwyczajnym nauk humanistycznych, członkiem Polskiej Akademii Umiejętności. Na co dzień kieruje Katedrą Historii Gospodarczej i Społecznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Katedrą Dziedzictwa Europejskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest członkiem wielu organizacji i stowarzyszeń, pełni m.in. funkcję przewodniczącego Polskiego Komitetu ds. UNESCO.

Prelekcja pt. "Przyszłość przeszłości" poświęcony będzie ewolucji pojęcia dziedzictwa kulturowego i wielowymiarowej zmianie, która zaszła w podejściu do przeszłości i "pomników historii". Wykład profesora poprzedzą wystąpienia prezydenta miasta Poznania - Jacka Jaśkowiaka i Agaty Wąsowskiej-Pawlik - dyrektor Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie. Spotkanie poprowadzi prof. Waldemar Łazuga, kierownik Zakładu Myśli i Kultury Politycznej w Instytucie Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wykład  odbędzie się we wtorek - 15 maja, o godz. 18, w Bramie Poznania (ul. Gdańska 2). Osoby zainteresowane udziałem proszone są o kontakt z organizatorem - Wydziałem Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Poznania (tel. 061 878 56 95, e-mail: rom@um.poznan.pl. 

Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018 (ERDK 2018). Celem tej ogólnoeuropejskiej kampanii jest promocja i poszerzanie wiedzy o znaczeniu dziedzictwa kulturowego, zwłaszcza wymiarze społecznym i gospodarczym.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA