XI Europejski Kongres Hope zaczyna się w Poznaniu

Autor: kl

Jak powinna wyglądać edukacja szpitalna przewlekle chorych dzieci? Co należy zrobić, by zapobiec ich wykluczeniu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań szukać będą uczestnicy XI Europejskiego Kongresu HOPE. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent miasta Poznania.

Temat tegorocznej konferencji to "Szkoła szpitalna jako element edukacji równościowej zapobiegający wykluczeniu dzieci i ich rodzin dotkniętych przewlekłą chorobą". Kongres jest skierowany do pedagogów, psychologów i terapeutów, którzy na co dzień pracują z dziećmi, starając się zminimalizować negatywne skutki ich choroby.

W celu zapewnienia jak najszerszego zakresu wymiany doświadczeń i najlepszych praktyk, zaprosiliśmy do wygłoszenia wykładów i przeprowadzenia warsztatów specjalistów w zakresie edukacji szpitalnej, lekarzy, psychoterapeutów i innych pracowników zajmujących się chorymi dziećmi i młodzieżą. Jesteśmy przekonani, że kongres przyniesie korzyści zarówno uczestnikom, jak i osobom znajdującym się pod ich opieką
 tłumaczą Katarzyna Haczkowska i Beata Łukomska z komitetu organizacyjnego kongresu.

Kongres rozpocznie się 14 maja (część otwarta dla wszystkich uczestników rozpocznie się dzień później) i potrwa do piątku - 18 maja. Ceremonię otwarcia zaplanowano na 15 maja (godz. 19) w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania. Pozostałe wydarzenia będą odbywać się w poznańskim Hotelu Novotel. W czasie wykładów i warsztatów uczestnicy konferencji będą mogli przedyskutować najważniejsze aspekty działań edukacyjnych i terapeutycznych związanych sytuacją dzieci dotkniętych przewlekłą chorobą oraz ich rodzin. Odwiedzą też przyszpitalne szkoły, które zajmują się edukacją uczniów z różnymi niepełnosprawnościami. 

Jesteśmy zaszczyceni i dumni, że to cykliczne wydarzenie, będzie miało miejsce w Polsce, w sercu Wielkopolski. Prezydent Poznania objął kongres swoim patronatem. Dzięki wsparciu władz miasta oraz życzliwości wielu instytucji będziemy mogli uatrakcyjnić pobyt uczestników wydarzeniami kulturalnymi, które pozwolą im poznać specyfikę i walory naszego regionu
podkreślają członkinie komitetu organizacyjnego.

Organizatorami XI Europejskiego Kongresu HOPE są: Zespół Szkół Nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. K. Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, Fundacja Edukadis i HOPE (Hospital Organization of Pedagogues in Europe) - zrzeszającej pedagogów szpitalnych krajów UE, a także Szwajcarii, Norwegii, Izraela, Nowej Zelandii, Australii, Brazylii i Meksyku.

Kongres wspiera Poznań Congress Center oraz Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli prezydent miasta Poznania oraz Rzecznik Praw Dziecka, Wielkopolski Kurator Oświaty, Uniwersytet im. A. Mickiewicza, Wydawnictwo "Psychologia w praktyce". Honorowy Patronat Naukowy objął profesor Philip Zimbardo.

Więcej informacji, w tym szczegółowy program wydarzenia oraz możliwość rejestracji na: http://www.hope2018.pl/pl/.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA