XI Międzynarodowy Kongres HOPE. Poznań pierwszym w historii polskim gospodarzem wydarzenia

Autor: AK fot. Beata Łukomska

W Poznaniu rozpoczyna się dziś XI Międzynarodowy Kongres Stowarzyszenia Pedagogów Szpitalnych HOPE. Po raz pierwszy, wydarzenie odbywa się w Polsce. Do stolicy Wielkopolski przyjechali specjaliści z Europy, Australii, Ameryki i Azji.

Hospital Organisation od Pedagogies in Europe (HOPE) to stowarzyszenie non-profit, które działa od 1919 roku. Tworzą je nauczyciele zajmujący się kształceniem młodych pacjentów w placówkach leczniczych, którzy ze względu na stan zdrowia, podlegają stałej hospitalizacji.

Kongres odbywa się co dwa lata, a w tym roku, po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. Uczestnicy będą rozmawiać na temat edukacji przewlekle chorych dzieci oraz działań zapobiegających wykluczeniu takich pacjentów.

"Zależy nam szczególnie na zwiększeniu świadomości społecznej dotyczącej kształcenia w szkołach przyszpitalnych i podniesieniu jakości pracy pedagogów szpitalnych. W debacie publicznej poświęca się niewiele uwagi temu wątkowi, co nierzadko wpływa na niedoinformowanie rodziców i opiekunów o sposobach wsparcia w edukacji swoich chorych pociech. Chcemy aby kongres HOPE przyczynił się do pozytywnych zmian w tym zakresie"
Beata Łukomska, współorganizatorka spotkania

W dniach 14-18 maja, w Poznaniu pojawi się ponad 200 pedagogów, terapeutów i psychologów z całego świata, pracujących z najmłodszymi pacjentami.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA