Efekty poznańskiego programu in vitro - pierwsze dzieci już się narodziły, a niedługo na świat przyjdą kolejne

Autor: AK

Bliźnięta, chłopiec i dziewczynka to pierwsze dzieci, które przyszły na świat dzięki poznańskiemu programowi in vitro. Ich rodzice to jedna z ponad 360 par, które do 2020 roku skorzystają z możliwości zapłodnienia pozaustrojowego. Potomstwa spodziewa się już prawie 90 par.

Bliźnięta przyszły na świat w szpitalu przy ul. Polnej. Ich rodzice skorzystali z miejskiego programu in vitro, który działa od drugiej połowy 2017 roku.

Program realizowany jest przez trzy poznańskie placówki: Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, InviMed  Europejskie Centrum Macierzyństwa Poznań oraz IVITA.

Do końca 2020 roku, z dofinansowania miejskiego skorzysta 367 par. Obecnie, dzięki programowi, 87 par czeka już na swoje potomstwo.

Wnioski przyjmowane są w trzech placówkach, w których realizowana jest akcja. Formularz dostępny jest na stronie UMP. By móc skorzystać z miejskiego wsparcia, trzeba spełniać kilka warunków, w tym m.in. mieszkać na terenie Poznania, posiadać udokumentowanie bezskutecznego leczenia niepłodności, a kobieta musi być w wieku 20-43 lata.

Miasto dofinansowuje maksymalnie trzy zabiegi. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA