Przyszłość Kampusu Morasko tematem konferencji na WNPiD

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

Jaka przyszłość czeka Kampus Morasko? Odpowiedzi na to pytanie szukano podczas konferencji „Przyszłość Moraska” zorganizowanej na terenie kampusu UAM przez Radę Samorządu Studentów Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Uczestnicy dyskusji poruszali kwestie komunikacyjne, finansowe i logistyczne.

W dyskusji udział wzięli studenci, mieszkańcy Poznania, władze UAM, przedstawiciele ZTM Poznań oraz rad samorządów studentów wydziałów położonych na Kampusie UAM. Konferencja była organizowana przez studentów WNPiD.

„Morasko jest pięknym terenem, który ma ogromny potencjał . Naprawdę warto podejmować inicjatywy w tym miejscu. Warto działać, wykorzystywać te obiekty sportowe, rekreacyjne, które już mamy. Ale żeby tak się stało, powinny być spełnione pewne warunki. I o nich chcemy ze studentami rozmawiać.”
prof. Bogumiła Kaniewska, prorektor ds. studenckich


W ramach konferencji przygotowano dwa panele dyskusyjne. Podczas pierwszego, uczestnicy mogli zadawać pytania przedstawicielom UAM, ZTM i UMP. Poruszono problemy związane z samym Kampusem, takie jak np. kwestie związane z budową akademików czy możliwości studentów na wpływanie na zagospodarowanie przestrzenne kampusu.

Drugi panel obejmował dyskusje wewnątrzstudenckie dotyczące wprowadzenia w życie swoich pomysłów.

Zarówno studenci jak i Miasto zapowiadają, że tego typu konferencji będzie więcej z uwagi na plany rozbudowy Kampusu i jego szersze zagospodarowanie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA