Na Placu Wolności znów powstaje plaża

Autor: AK fot. P. Garbowski archiwum
REKLAMA

Na Placu Wolności rozpoczęła się budowa Lotto Plaży Wolności, gdzie już w piątek rozpocznie się kolejna edycja zmagań w siatkówce plażowej, czyli impreza, która rozpocznie cykl zawodów sportowych i atrakcji dla mieszkańców Poznania.

Lotto Plaża Wolności już na stałe wpisała się w krajobraz centrum Poznania. Co roku, Plac Wolności wypełnia piasek, a teren staje się areną zmagań sportowców i amatorów.

Całość rozpocznie się w najbliższy piątek, 11 maja, gdy wystartuje turniej żeński w siatkówce plażowej kobiet. O godzinie 16:00 do rywalizacji przystąpią 24 drużyny. W sobotę, walczyć między sobą będą 32 drużyny męskie.

Do turnieju przystąpią zarówno pary zawodowe jak i amatorskie. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne, a także możliwość wystąpienia w Turnieju Gwiazd.

Od poniedziałku, na Plaży Wolności oglądać będzie można Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski.

W środę, 16 maja, boisko przejmą miłośnicy plażowej piłki ręcznej. W programie jest trening kadry Wielkopolski, turniej akademicki, pokazowy mecz między KS Pyrki Poznań i drużyną VIPów, a następnie rozgrywki PGNiG Summer Superligi.

W przyszły weekend, 19 maja, odbędzie się Mecz Gwiazd, a następnie spotkanie towarzyskie Polska-Czechy w plażowej piłce nożnej.

Organizatorzy pamiętali, by możliwość kibicowania i oglądania zmagań sportowców nie było jedyną rozrywką dla mieszkańców Poznania. Przy boiskach zorganizowana będzie strefa animacji. W niedzielę, 13 maja, odbędzie się koncert Poznańskiej Piętnastki. Nie zabraknie także przestrzeni mobilnych gastronomii.

Obecnie, na placu trwa budowa boisk.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA