W Owińskach trwa remont 500-letniego kościoła

Autor: AK fot. Starostwo Powiatowe
REKLAMA

W Owińskach trwa remont 500-letniego kościoła św. Mikołaja. Renowację od lat wspiera powiat poznański. W niedzielę, arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański, poświęcił zabytek.

Remont kościoła św. Mikołaja w Owińskach planowany był od lat, jednak dopiero dzięki dotacji powiatu, udało się przystąpić do prac. Do tej pory, przeprowadzono już prace związane m.in. z odtworzeniem posadzki oraz tynków wewnętrznych.
 
„Dla całej parafii i społeczności lokalnej jest to bardzo ważne wsparcie, ponieważ dzięki niemu, oprócz uroczystości sakralnych, będą mogły się odbywać również koncerty czy wystawy”
o. Leszek Gólczyński, proboszcz parafii w Owińskach

W niedzielne południe, w zabytkowej świątyni odbyła się uroczysta msza święta, której przewodniczył metropolita poznański, arcybiskup Stanisław Gądecki. Duchowny nawiązał w homilii do odnowy, porównując odnowę zabytkowego kościoła do odnowy wiary człowieka.
 
Budowa kościoła rozpoczęła się w XV wieku, jednak ukończono go dopiero w 1574 roku. Powiat poznański od kilku lat wspiera jego odnowę, by świątynia mogła stać się jedną z turystycznych wizytówek powiatu.
 
„Nie można zapominać o kościołach, które również znajdują się na liście zabytków. Wiele parafii nie ma pieniędzy na renowacje tych cennych architektonicznie i historycznie budynków. Wspieramy je naszymi dotacjami, czego przykładem może być kościół św. Mikołaja w Owińskach”
Jan Grabkowski, starosta poznański

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA