Poznańskie Muzea przygotowały specjalną ofertę na długi weekend

Autor: kl foto archiwum
REKLAMA

Dla wszystkich którzy chcą spędzić sobotę i niedzielę z historią, Poznańskie muzea przygotował specjalną ofertę z okazji Poznań za pół ceny.

„Majówka w muzeum” - zaczynamy w sobotę i niedzielę (28-29 kwietnia) akcją „Poznań za pół ceny”, której WMN po raz kolejny jest partnerem. W tych dniach bilety na zwiedzanie wszystkich oddziałów będą w cenach promocyjnych – normalny 5 zł, ulgowy 2 złote. Wyjątkiem jest Muzeum Martyrologii Wielkopolan w Forcie VII, gdzie wstęp dla wszystkich kosztuje 2 złote. 

3 maja o godzinie 12.00 odbędzie tegoroczna inauguracja Honorowych Odpraw Wart przed Odwachem na Starym Rynku, które jak zwykle wystawi Reprezentacyjny Oddział Ułanów Miasta Poznania w barwach 15.Pułku Ułanów Poznańskich.

Tego samego dnia, o godzinie 16.00,  również przed wejściem do Muzeum Powstania Wielkopolskiego  zapraszamy na wspólny śpiew pieśni patriotycznych „Witaj majowa Jutrzenko”. Wspólnie z zespołem Jacka Kowalskiego Monogramista JK będzie okazja zaśpiewać pieśni z czasów, gdy Polacy walczyli o niepodległość i oczywiście z czasów Powstania Wielkopolskiego.

W razie niepogody spotkanie zostanie przeniesione do Sali w Pałacu Działyńskich.

Muzeum Powstania Wielkopolskiego będzie w tym dniu czynne od godziny 10.00 do 15.00.

 

Natomiast 5 maja zachęcamy do odwiedzin Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli, które już z okazji 73. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie przygotowuje piknik militarny „Wojsko Polskie - schyłek wojny”. W godzinach od 10.00 do 16.00 na terenie ekspozycji plenerowej będzie można zobaczyć z bliska pojazdy czasu wojny: ciężarówkę Morris Commercial (pierwszy raz w Poznaniu), Chevrolet Canada, samochód terenowy Ford GPW oraz motocykle produkcji brytyjskiej BSA i Royal-Enfield. Zaprezentowane będą pojazdy ze zbiorów Muzeum : Dodge WC 52, czy niedawno odrestaurowany Jeep Willys MB z 1942 roku. Dodatkowo w ramach imprezy będzie można zwiedzić wnętrze czołgu średniego T-34/85.

Całość dopełni obecność grup rekonstrukcyjnych w umundurowaniu polskim z okresu maja 1945 roku. Zaprezentowane zostaną sylwetki żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, Wojska Polskiego na Wschodzie, jak również Podziemia Niepodległościowego.

Bilety w tym dniu na wystawę stałą Muzeum Uzbrojenia w cenach promocyjnych – normalny 5 zł, ulgowy 2 złote. Natomiast wstęp na ekspozycję plenerową – bezpłatny.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA