We wtorek duży strajk pracowników LOT. Czy będą problemy na Ławicy?

Autor: kl x-news
REKLAMA

Sąd Okręgowy w Warszawie przychylił się do wniosku zarządu PLL LOT i zakazał przeprowadzania strajku na podstawie referendum związków zawodowych - poinformował prezes linii lotniczych Rafał Milczarski. - Strajk się odbędzie - odpowiadają związkowcy. Ich zdaniem decyzja sądu o zakazie strajku to ograniczanie swobód obywatelskich. Związkowcy proszą więc o pomoc Rzecznika Praw Obywatelskich. 

Wcześniej szef LOT informował, że spółka skierowała wniosek do sądu, by ten udzielił zabezpieczenia poprzez zakazanie pozwanym związkom zawodowym ogłoszenia oraz przeprowadzenia strajku. Zapowiedział ponadto, że firma w ciągu dwóch tygodni złoży rozbudowany pozew w tej sprawie. - Z ogromną ulgą chciałbym wszystkich pasażerów poinformować o tym, że majówka jest bezpieczna i możecie bezpiecznie lecieć LOT-em, żadnego strajku w majówkę nie będzie - zapewniał Milczarski.

Pomimo medialnej nagonki prezesa, w pierwszym od lat referendum wzięła udział ponad połowa pracowników LOT-u. Ponad 90 procent z nich powiedziało jasno i wyraźnie: chcemy strajku
podkreśliła Monika Żelazik, przewodnicząca związku zawodowego personelu pokładowego i lotniczego.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA