Pierwszy raz w Polsce na taką skalę - ćwiczenia antyterrorystyczne w Starym Browarze

Autor: AK fot. KMP
REKLAMA

W Starym Browarze przeprowadzono wczoraj ćwiczenia związane z zagrożeniem terrorystycznym, które zostały zorganizowane na niespotykaną dotąd w Polsce skalę. W zaledwie kilkanaście minut udało się ewakuować wszystkie osoby, które przebywały na terenie obiektu, a także wyprowadzić samochody z parkingu.

Akcję rozpoczęto chwilę po godzinie 13:00. W Starym Browarze rozległ się komunikat o wykrytym zagrożeniu i ewakuacji całego obiektu. Ten sam pojawił się także we wszystkich mediach społecznościowych Browaru.

Scenariusz zakładał ewakuację wszystkich osób i samochodów na terenie obiektu po tym, jak pozorant pozostawił w jednej z kawiarni torbę. Ewakuacja galerii i parkingu zajęła 16 minut.

Pomysł przeprowadzenia tak zaawansowanej akcji związanej z zagrożeniem terrorystycznym pojawił się na początku roku.

„Do tej pory wielokrotnie przeprowadzaliśmy ewakuacje na wypadek pożaru, nie mieliśmy natomiast przetestowanych procedur na wypadek zagrożeń o charakterze terrorystycznym.”
Magdalena Kowalak, prezes spółki zarządzającej Starym Browarem


Podczas ćwiczeń sprawdzano m.in. czas reakcji na telefony alarmowe, czas dojazdu służb na miejsce, przeprowadzenie próby w realistycznych warunkach, reakcję pracowników ochrony i lokali, zgodność postępowania zgodnie z procedurami, a także reakcję klientów.

Jak zauważa Stary Browar, po raz pierwszy w Polsce, zdecydowano się na sprawdzenie zarządzania sytuacją kryzysową poprzez media społecznościowe. Wydano trzy komunikaty - na początku ewakuacji, w trakcie, z informacją o ćwiczeniach, a także na koniec, z informacją o zakończeniu ćwiczeń.

Ze statystyk wynika, że np. komunikat o ewakuacji zamieszczony na Instastory Starego Browaru, zobaczyło dwa razy więcej użytkowników Instagrama niż zwykłe posty.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA