Autobusy z przyczepami na rowery rozpoczną sezon w ten weekend

Autor: AK fot. Powiat Poznański
REKLAMA

Od jutra na drogi powiatu poznańskiego ponownie wyjedzie specjalna linia autobusowa numer 471. Już po raz czwarty, autobusy z przyczepami na rowery będą wozić pasażerów na trasie Swarzędz-Czerwonak-Murowana Goślina-Suchy Las oraz Tuczno i Pobiedziska.

Weekendowe kursy linii numer 471 cieszą się dużym zainteresowaniem w sezonie rowerowym. Dzięki temu, mieszkańcy poszczególnych miejscowości powiatu poznańskiego, mogą swobodnie przemieszczać się między okolicznymi trasami rowerowymi.

Linia będzie funkcjonować we wszystkie soboty, niedziele i święta od jutra, 28 kwietnia, do 14 października. Podczas każdego weekendu w sezonie, dwa autobusy z przyczepami będą wykonywały 14 kursów.

Trasa 471 przebiega przez następujące szlaki rowerowe: EuroVelo R1 – R6 i R9, Szlak Kościołów Drewnianych, Małą i Dużą Pętlę Rowerową, Cysterski Szlak Rowerowy oraz Pierścień dookoła Poznania. Można nią także dojechać w rejon kąpieliska Tropicana w Owińskach oraz nad jeziora Stęszewskie, Wronczyńskie i Jerzyńskie.

Każda z przyczep pomieści 15 rowerów.

W ubiegłym roku, z autobusów skorzystało około 3 tysięcy pasażerów. Linię obsługuje Swarzędzkie Przedsiębiorstwo Komunalne.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA