Zamień PITy na benefity - ostatnie dni na złożenie zeznania podatkowego. Poznań zachęca, by rozliczać się w stolicy Wielkopolski

Autor: AK
REKLAMA

W poniedziałek, 30 kwietnia, mija termin składania zeznań podatkowych . Po raz kolejny, Miasto Poznań zachęca do dołączenia do akcji „Zamień PIT=y na Benefity” i rozliczania się w stolicy Wielkopolski.

Miasto przypomina, że wpływy z podatków stanowią ważną część budżetu miejskiego. Jak podaje, koło 40% każdego PITu trafia do miejskiej kasy. Oznacza to, że pieniądze na swój sposób „wracają” do podatników - w inwestycjach miejskich, nowoczesnym taborze komunikacji miejskiej, remontach ulic i chodników czy budowach nowych placówek oświatowych.

Na rozliczających się w Poznaniu czeka także ulga przy zakupie biletów na karcie PEKA, dzięki zniżce jaką jest bilet metropolitalny.

Miasto przypomina także, że do rozliczenia w Poznaniu, nie jest konieczny meldunek. Wystarczy mieszkać w stolicy Wielkopolski, a w zeznaniu podatkowym wpisać poznański adres i dane właściwego urzędu skarbowego. O zmianie należy poinformować pracodawcę.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA