W Poznaniu zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. Jak wypadły poznańskie uczelnie?

W niedzielę zakończyły się rozgrywane w weekend Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. W imprezie, udział wzięło ponad 800 zawodników.

W obu klasyfikacjach, podczas całego turnieju, najlepiej wypadli zawodnicy katowickiego AWF. Na drugim miejscu znalazła się Akademia Górniczo-Hutnicza. Podium zamknęły – w klasyfikacji mężczyzn AWF Warszawa, a wśród kobiet AWF Wrocław.

W zawodach, które odbywały się w sobotę i niedzielę, udział wzięło ponad 800 pływaków.

Poznańskie uczelnie, w klasyfikacji końcowej, znalazły się na podium w trzech kategoriach:

– Klasyfikacja uniwersytetów (kobiety) – Uniwersytet im. Adam Mickiewicza w Poznaniu zajął drugie miejsce

– Klasyfikacja uczelni społeczno-przyrodniczych (kobiety)- Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zajął drugie miejsce

– Klasyfikacja uczelni technicznych (mężczyźni) – Politechnika Poznańska zajęła drugie miejsce