Rozpoczął się XXI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

Autor: AK
REKLAMA

Rozpoczął się XXI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki, czyli święto akademickie, które ma promować naukę wśród poznaniaków i mieszkańców okolicznych miejscowości. W wydarzeniu biorą udział także goście z innych regionów Polski.

Przez pięć dni naukowcy i studenci z siedmiu poznańskich uczelni, a także z Laboratorium Wyobraźni i oddziału Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu, prowadzą warsztaty, pokazy i laboratoria, promując naukę wśród mieszkańców Poznania i okolic.

Celem jest ukazanie nauki, jako dziedziny, która może fascynować, zjawisk, które otaczają ludzi na co dzień, a także, że nauka jest dla każdego i nie musi być trudna czy nudna.

W wydarzeniu udział biorą także specjaliści i eksperci ze środowisk naukowych z całego kraju. Podczas warsztató dzielą się swoją pasją i doświadczeniem.

W programie znajdują się punkty przeznaczone zarówno dla studentów i naukowców, jak i amatorów. Przygotowano ofertę skierowaną do osób w różnym wieku, w tym m.in. warsztaty z perfumiarstwa, przegląd tkanek zwierzęcych w pracowni wirtualnego mikroskopu, pokaz doświadczeń chemicznych,a  także wykłady takie jak np. "Harry Potter i kultura antyczna", "Czy wampiry naprawdę pochodzą z Transylwanii?" oraz "Sekrety roślin".

Festiwal został zainaugurowany dzisiaj, na Wolnym Dziedzińcu UMP. Przez pięć dni odbędzie się 300 warsztatów i laboratoriów, 150 wykładów i prelekcji, 100 pokazów i prezentacji, a także 40 koncertów, wystaw i spektakli.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA