IX Klimatyczne Forum Metropolitalne w Poznaniu

Autor: AK

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczyna się IX Klimatyczne Forum Metropolitalne. Tegorocznym hasłem jest „Klimatyczna Metropolia Poznań”. Uczestnicy debatować będą m.in. na temat tego, w jaki sposób miasta mogą się przygotować i zaadaptować do zmian klimatycznych.

W ostatnich latach można zauważyć nasilone, często ekstremalne zjawiska klimatyczne, które potrafią stanowić duże zagrożenie na terenach gęsto zaludnionych.

Wywołują skutki społeczne, wpływając na zdrowie ludzi, powodując wzrost zachorowań, a nawet przypadki śmiertelne związane np. z upałem czy wyziębieniem. Zjawiska wpływają również na infrastrukturę, niszcząc drogi, budynki czy powodując przerwy w dostawach wody i prądu.

Miasta muszą reagować na zmieniające się i panujące warunki atmosferyczne, w celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz poprawy życia mieszkańców.

Rozpoczynające się dziś forum będzie dziewiątym z jedenastu zaplanowanych spotkań w ramach Projektu ADAPTCITY, które poświęcone są adaptacji miast centralnych, gmin i powiatów obszarów metropolitalnych do zmian klimatycznych.

Projekt realizowany jest przez Unię Metropolii Polskich, Instytut na rzecz Ekorozwoju, Miasto stołeczne Warszawa oraz Region Stuttgart. Współorganizatorem poznańskiej konferencji jest Miasto Poznań przy współpracy z Stowarzyszeniem Metropolia Poznań oraz Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza.

Dziś i jutro, uczestnicy Forum rozmawiać będą m.in. o problemie zaopatrzenia aglomeracji w ciepło i chłód, strategiach działań adaptacyjnych miast oraz możliwościach ich finansowania, roli planowania przestrzennego oraz możliwościach zwiększenia retencji wód opadowych w miastach.

Organizatorzy podkreślają dużą rolę zieleni miejskiej w tworzeniu strategii i dostosowywaniu się do zmieniających się warunków.

Początek konferencji o godzinie 13:00 w Sali Zielonej na MTP.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA