"Pomóż Władcy Mórz" - charytatywny koncert dla małego Jeremiego już jutro!

Autor: AK fot. Wielorybia pomoc dla małego Jeremiego

W poniedziałek, 16 kwietnia, w Auli UAM, odbędzie się koncert charytatywny "Pomóż Władcy Mórz", podczas którego, zbierane będą fundusze na pomoc w leczeniu i rehabilitacji 6-letniego Jeremiego. Na scenie wystąpią m.in. Liber, Ina i Michał Kmieciak.

Jeremi urodził się w październiku 2011 roku. Jeszcze będąc w brzuchu mamy, zaraził się wirusem cytomegalli, co wyrządziło duże szkody w jego organiźmie, a skutki odczuwa do dziś.

Chłopiec cierpi na wrodzone małogłowie, ma wadę wzroku, padaczkę lokooporną, zaburzone wchłanianie oraz czterokończynowe porażenie spastyczne. Pomimo cierpienia i choroby, Jeremi pozostał pogodnym dzieckiem, a jego uśmiech daje siłę i nadzieję jego rodzicom i znajomym, którzy za wszelką cenę starają się pomóc mu w życiu.

Sześciolatek jest pod stałą opieką lekarzy specjaistów, a także rehabilitantów. Uwielbia ćwiczyć, kąpać i bawić się, szczególnie z siostrą, Polą.

Rodzice chłopca chcieliby móc zakupić dla niego kombiezon Molli Suits, który bardzo pomógłby w życiu Jeremiego.

"Posiada on wszyte elektrody oraz pas z akumulatorkami i oprogramowaniem zmniejszącym spastyczność mięśni, czyli nadmierne napięcie wywołane zaburzeniami pracy mózgu. Napięcie to jest tak duże, że uniemożliwia celowy ruch, a przede wszystkim boli. Masaż, hydromasaż, zabieg osteopaty czy ćwiczenia przynoszą ulgę, ale na krótko. Z tego powodu dzieło szwedzkich badaczy jest przełomowe. Od 2010 roku Molli używany jest w Szwecji, a od 2012 w całej Europie. W Polsce Jeremi ma szansę być jednym z pierwszych dzieci, które z niego korzystają."
Rodzice chłopca

Niestety, kombinezon kosztuje około 20 tysięcy złotych, co przekracza możliwości finansowe rodziny, z uwagi na drogie leczenie oraz rehabilitację.

Właśnie dlatego, już jutro, w auli UAM przy ul. Wieniawskiego, odbędzie się charytatywny koncert, podczas którego zbierane będą fundusze na zakup kombinezonu. Na scenie wystąpią Liber & Ina, Michał Kowalonek, Michał Kmieciak oraz SWIERNALIS. Początek o godzinie 18:00.

Bilety-cegiełki w cenie 10 złotych, będą do nabycia podczas wydarzenia.

Wspomóc Jeremiego można również poprzez wpłatę w ramach zbiórki online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA