Jest przetarg na budowę hali lekkoatletycznej na Golęcinie. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku

Autor: AK fot. UMP

Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się prace związane z budową hali lekkoatletycznej na Golęcinie, przy ul. Warmińskiej. Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg, w którym oferty można składać do 25 maja. Inwestycje pochłonie kilkadziesiąt milionów złotych.

Wykonawca będzie musiał najpierw dokonać rozbiórki istniejących na wyznaczonym terenie budynków magazynowych, a także przeprowadzić wycinkę drzew i krzewów, które kolidują z inwestycją, zdemontować stację transformatorową, przebudować istniejące instalacje na terenie, a następnie przystąpić do budowy hali.

Obiekt ma służyć m.in. biegaczom, dyskobolom, kulomiotom i skoczkom. Antresola ma pomieścić 300 widzów. Odbywać się tam będą przede wszystkim treningi, jednak możliwe będzie także sporadyczne wykorzystywanie hali do organizacji zawodów lekkatletycznych.

Obiekt zaprojektowała pracownia Archimedia z Poznania. Przetarg obejmuje również m.in. budowę parkingu przy hali, placu przed wejściem, połączenia pieszego i rowerowego z istniejącymi ścieżkami, budowę instalacji oraz nasadzenia nowej zieleni.

Oferty można składać do 25 maja 2018 roku. Zgodnie z założeniem, wybrany wykonawca będzie miał 545 dni od momentu podpisania umowy na realizację zamówienia. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Inwestycja ma kosztować około 30 milionów złotych. Miasto liczy, że uda się pozyskać dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA