Skwer Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata rewaloryzowany

Autor: AK fot. ZZM

Trwa rewaloryzacja skweru Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata przechodzi rewaloryzację. Część prac już się zakończyła. Wkrótce, teren ten ma zyskać o wiele więcej zieleni, a także równą nawierzchnią do spacerowania.

Skwer w kształcie zbliżonym do prostokąta powstał w 1903 roku, w rejonie dawnej fortecznej Bramy Wildeckiej, u zbiegu ulic Dolna Wilda i Królowej Jadwigi. Na początku XXI wieku, Zarząd Zieleni Miejskiej podjął decyzję o rewaloryzacji zieleni tzw. w ringu Stubbena, którego częścią jest skwer. Regularne i coroczne prace pozwoliły na odbudowę większości układów roślinnych i przestrzennych.

Obecnie trwa rewaloryzacja Skweru, która pozwoli na zachowanie historycznych założeń kompozycyjnych, w tym głównego elementu, jakim jest podłużny gazon.

W ramach prac, obecną, żwirową nawierzchnię zatąpi kostka granitowa i mineralna. Oprócz tego, teren ma być o wiele bardziej zielony.

Według projektu, na skwerze ma zostać posadzonych około 3 tysiące krzewów pochodzących z przesadzenia, a także około 6,6 tysięcy nowych krzewów. Wszystko to zajmie około 4700 metrów kwadratowych powierzchni.

Niemal 2 tysiące metrów kwadratowych trawnika zostanie zrekutywowane, a dodatkowo, założony zostanie o połowę większy kolejny trawnik i łąka kwietna.

Na terenie, ustawione zostaną nowe kosze na śmieci i ławki. Odrestaurowano także słynną rzeźbę "Kobieta z kwiatami", która po odnowie, powróciła już na skwer.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA