Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego rozwinie się w ramach projektu PROPULMO

Autor: AK fot. Jakub Torenc

Pacjenci ze schorzeniami układu oddechowego, którzy trafią do Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego w Poznaniu, już wkrótce będą mieć o wiele lepsze warunki leczenia i bardziej kompleksowe badania. Będzie to możliwe, dzięki realizacji projektu PROPULMO.

Szpital przystąpił do realizacji projektu PROPILMO, który ma poprawić jakość leczenia pacjentów ze schorzeiami układu oddechowego, ze szczególnym uwzględnieniem opieki nad osobami dorosłymi, które chorują na mukowiscydozę.

Projekt dofinansowywany jest ze środków Unii Europejskiej. Wysokość dotacji wynosi ponad 11,5 miliona złotych.

W ramach środków, możliwa będzie nie tylko zmodernizowanie wyposażenia placówki, ale także podniesienie jej możliwości lokalowych. Oddział Pulmonologii zyska nową przestrzeń, dzięki nadbudowanie kondygnacji nad aktualnie istniejącą dwukondygnacyjną częścią szpitala, w której mieszczą się poradnie przyszpitalne.

Na nowej przestrzeni powstanie osiem nowoczesnych sal, z których dwie będą salami izolacji dla dorosłych chorych z mukowiscydozą, sale zabiegowe oraz pokoje lekarzy.

Dodatkowo, Pracownia Zaburzeń Oddychania w Czasie Snu oraz Szpitalny Oddział Intensywnej Opieki Medycznej zostaną zmodernizowane i doposażone w sprzęt, który umożliwi bardziej kompleksowe badania, w tym także te diagnostyczne, a także efektywniejsze leczenie pacjentów.

Zakończenie realizacji projektu zaplanowano na koniec maja 2019 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA