Jak się nauczyć programowania?

Autor: kl
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Żyjemy w czasach postępującej cyfryzacji, a kodowanie przestaje być wyłącznie domeną zawodowych programistów. Staje się coraz powszechniejszą, praktyczną umiejętnością, która pomaga w stworzeniu własnej strony internetowej i usprawnia pracę z danymi. Nikogo nie trzeba przekonywać, że warto umieć programować. Szkoła Programowania Code Sensei podpowiada, od czego rozpocząć naukę.

Wybierz język

Początkowo nietrudno się pogubić wśród wielu języków programowania. Wybierając zbyt skomplikowany, szybko się zniechęcimy, a tzw. „języki niskiego poziomu” przypominają przypadkowe ciągi znaków. Istnieją jednak też takie, których komendy zostały opracowane na bazie języka angielskiego, przez co są znacznie bardziej zrozumiałe. Dla początkujących jednym z najbardziej przyjaznych języków programowania jest Ruby. Jego prostota nie oznacza jednak ograniczonych możliwości. Przeciwnie, programiści specjalizujący się w Ruby należą do jednych z najlepiej opłacanych na świecie. Z aplikacji stworzonych w tym języku korzystają na co dzień miliony użytkowników – mowa tu o takich potęgach, jak Twitter, Airbnb, czy Kickstarter.

Po prostu zacznij

Nie trać czasu na zbyt długie przymiarki do nauki ani na zastanawianie się nad wyborem języka. Zasada jest prosta: nie dowiesz się, czy programowanie jest dla Ciebie, jeśli nie spróbujesz. W internecie znajdziesz wiele dostępnych podręczników i kursów, które są przydatną bazą do ćwiczeń, jednak nie odpowiedzą na Twoje pytania. Jeśli poważnie myślisz o programowaniu, warto rozważyć stacjonarny kurs. Z każdym pytaniem czy problemem będziesz mógł zwrócić się do prowadzącego, zamiast niepotrzebnie tracić czas na poszukiwanie odpowiedzi.

Stwórz własną aplikację

Języków uczymy się po to, aby móc się komunikować, a nie znać jedynie podstawowe słowa. Kiedy opanujesz już podstawowe komendy i funkcje danego języka, postaw sobie ambitny cel i stwórz swoją pierwszą, prostą aplikację. Żadne ćwiczenie Cię tyle nie nauczy, a już na pewno nie da Ci takiej satysfakcji, jak napisanie czegoś według własnego pomysłu.

Skorzystaj z kursu

Jeśli zamierzasz się przekwalifikować, poznać techniki programowania i zależy Ci na szybkich efektach, skorzystaj z profesjonalnego kursu prowadzonego przez specjalistów. Już 10 marca w Poznaniu rusza kurs „Ruby on Rails”, prowadzony przez szkołę programowania Code Sensei. W ciągu 10 tygodni nauczymy Cię tworzyć strony internetowe i aplikacje. Po zakończeniu kursu, otrzymasz od nas certyfikat Junior Ruby Developera oraz wsparcie w znalezieniu pracy w jednym z najlepiej opłacanych sektorów branży IT. Dzięki rządowemu programowi pożyczek „Inwestuj w rozwój”, koszt kursu wynosi już od 146 zł miesięcznie. Sprawdź szczegóły na codesensei.pl

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA