Odnowiony plac Nowakowskiego ma być gotowy latem

Autor: AK fot. ZZM
REKLAMA

Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu prowadzi prace związane z remontem Placu Kazimierza Nowakowskiego, który położony jest między ulicami: Biała, Niecała, Grunwaldzka oraz Przybyszewskiego. Po modernizacji, ma to być miejsce atrakcyjne dla mieszkańców, którzy będą spędzać tam czas wolny.

Plac od lat jest zaniedbany i nie przyciąga do siebie mieszkańców. Wiele osób traktuje go jedynie jako skrót w przejściu z ul. Przybyszewskiego na ul. Grunwaldzką. Jedynym zainteresowaniem cieszą się plac zabaw oraz siłownia.

Miasto postanowiło to zmienić i nadać placowi nowy blask. Przestrzeń ma być wykorzystana na potrzeby społeczności lokalnej, która będzie tu mogła się spotykać, relaksować, ćwiczyć czy bawić.

Według projektu przebudowy, główne wejście na teren placu znajdować się będzie od strony ul. Grunwaldzkiej i Przybyszewskiego. Postawione będą tam ławki i stojaki na rowery, a także toaleta.

Dodatkowe wejścia powstaną od ul. Białej oraz Niecałej.

Nowe ciągi komunikacyjne, będą wykonane z nawierzchni mineralnej. Na terenie centralnego placu, znajdzie się miejsce do gry w szachy i karty, a także mulda trawiasta, która może mieć wiele zastosowań przy zabawie.

Zmodernizowany zostanie istniejący plac zabaw. Projekt realizowany jest pod hasłem "Zabunkrowani", by nawiązać do miejsca dawnego schronu. Plac zabaw zyska nowe urządzenia zabawowe i edukacyjne.

Istniejąca siłownia zostanie przeniesiona bliżej ul. Niecałej, a dodatkowo, zakupione i zamontowane zostaną nowe urządzenia.

Zakończenie prac planowane jest na koniec lipca. Obecnie, teren jest ogrodzony i niedostępny dla mieszkańców.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA