Poznań zachęca do nauki języka niemieckiego

Autor: AK fot. UMP, Jędrzej Oksza Płaczkowski
REKLAMA

Podczas XXIII Targów Edukacyjnych, Miasto Poznań zachęcało do nauki języka niemieckiego. Język ten jest bardzo pożądany wśród pracodawców w stolicy Wielkopolski.

Podczas tegorocznej edycji targów swoją ofertę zaprezentowało ponad 180 szkół oraz instytucji dydaktycznych, w tym 70 szkół policealnych i wyższych zarówno z Polski, jak i zagranicy. Wśród wystawców znalazły się placówki m.in. z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Beligii, Danii, Tajwanu czy Malezji.

Miasto Poznań wykorzystało okazję, by zachęcać młodych ludzi do nauki języka niemieckiego. Z uwagi na bliskość geograficzną oraz dobre skomunikowanie z Niemcami, stolica Wielkopolski jest dobrym partnerem dla zagranicznych firm naszych zachodnich sąsiadów. Wiele polskich przedsiębiorstw współpracuje z niemieckimi firmami.

Biuro Obsługi Inwestorów, które miało swoje stoisko na targach, prezentowało m.in. ofertę pracodawców, w tym znanych międzynarodowych firm, które zgłaszają zapotrzebowanie na pracowników ze znajomością języka niemieckiego.

W podobnym tonie wypowiadają się także sami rekruterzy, którzy zwracają uwagę na fakt, że znajomość języka niemieckiego wpływa nie tylko na większe możliwości zatrudnienia, ale także i wyższe zarobki.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA