Poznań przeprowadza ofensywę inwestycyjną

Autor: AK fot. UMP

Ponad 3 miliardy złotych planuje wydać Poznań w ciągu najbliższych pięciu lat na inwestycje w mieście. Duża część wydatków zostanie pokryta z dofinansowania unijnego. Tegoroczne wydatki na inwestycje będą najwyższe w historii Poznania.

Do 2023 roku, Miasto planuje wydać ponad 3 miliardy złotych na inwestycje miejskie. Najwięcej, bo aż około 950 milionów wyda w tym roku. W przyszłym będzie to 800 milionów złotych, w 2020 roku 600 milionów, 470 milionów w 2021 oraz 300 milionów w 2022.

Zdecydowaną większość wydatków pochłoną zadania transportowe, przede wszystki na komunikację zbiorową. Na ten cel przeznaczonych będzie niemal 60% wszystkich wydatków.

Miasto korzysta z możliwości uzyskania unijnego dofinansowania. Niemal 1,2 miliarda z 3 miliardów planowanych do 2023 roku, będzie pochodzić ze środków unijnych.

W tym roku, zaplanowano m.in. rozpoczęcie budowy tramwaju na Naramowicem przebudowę i rozbudowę torowiska na Górnym Tarasie Rataj, prace torowo-sieciowe na Piątkowie oraz Wildzie, a także remont mostu Lecha. Trwa również przebudowa ul. św. Marcin.

Oprócz tego, na poznaniaków czeka również przebudowa płyty Rynku Jeżyckiego, budowa nowego odcinka ul. św. Wawrzyńca czy kolejny wyremontowany fragment ul. Dąbrowskiego. Cały czas powstają także kolejne odcinki Wartostrady.

Władze miasta zapowiadają również kolejen inwestycje m.in. w oświatę, szkoły i przedszkola, a także obiekty sportowe i rekreacyjne i zajęcia dodatkowe.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA