EKSKLUZYWNY WYWIAD Z KATARZYNĄ GARTNER JUŻ DZIŚ NA ŻYWO

Autor: kl Dominik Górny

„Małgośka”, „Wielka woda” „Tańczące Eurydyki” i „Bądź gotowy dziś do drogi” – to tylko wybrane z czołowych piosenek, dzięki którym estradowa kultura naszego kraju może być tak niezapomniana jak światowe evergreeny. Wszystko dzięki twórczej wizji Katarzyny Gartner, wybitnej kompozytorki, pianistki i autorki aranży, która przybędzie do Poznania na specjalnie zaproszenie Kapituły Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego.

Już dziś na portalu codziennypoznan.pl będziemy mogli spotkać się na żywo z talentem i osobowością tej artystki. Wszystko za sprawą ekskluzywnego wywiadu, który udzieli redaktorowi Dominikowi Górnemu. Początek spotkania o godzinie 14. Zapraszamy do obejrzenia transmisji live z siedziby Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. 

Dzisiaj się z radością dowiedziałam, że praca, która wykonuję jest organiczna. Jestem wdzięczna Kapitule Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego za docenienie mojej pracy twórczej
powiedziała Katarzyna Gärtner

Medal zawiesił dr. Marian Król, Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego a laudację wygłosił Dominik Górny, członek Zarządu. Werdykt Kapituły podkreślił, że wyróżnienie tym medalem  Katarzyny Gärtner „jest wyrazem najwyższego uznania dla jej postawy twórczej i życiowej oraz inspirowania codziennych zdarzeń do dźwięków takich nut, które godne są miana artyzmu”. Wydarzenie odbyło się w Sali Senatu Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego. Prof. Halina Lorkowska, Rektor Akademii podkreśliła dokonania twórcze z przełomu dziejów bohaterki laudacji. Artystka spotkała się również ze środowiskiem profesorskim i młodzieżą Uczelni. Do stolicy Wielkopolski przybyła na specjalne zaproszenie Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA