Zamiast przestępców i skradzionego sprzętu, rodzina z małymi dziećmi - policja przeprasza za pomyłkę antyterrorystów z Poznania

Autor: AK vid. x-news
REKLAMA

Miał być przestępca i skradziony sprzęt, a była przestraszona rodzina z małymi dziećmi. Antyterroryści z Poznania przeprowadzili akcję w Sitnie, w województwie pomorskim, jednak trafili pod... zły adres. Wielkopolska policja przeprasza za błąd.

Był wieczór, 8 marca, gdy na posesji w Sitnie, niedaleko Szczecinka, pojawili się antyterroryści. Z ich informacji pozyskanych w czasie śledztwa, miał się tam znajdować skradziony sprzęt budowlany  o wartości kilkuset złotych i członkowie zorganizowanej grupy przestępczej.

Tymczasem, w domu był pan Leszek, właściciel posesji, a także jego syn Maciej wraz z żoną i ich dwójką dzieci - trzyletnią córką i miesięcznym drugim dzieckiem.

Zamaskowani funkcjonariusze wpadli do domu celując z broni do domowników. Pokrzywdzeni mówią o niezrozumiałych krzykach, hukach i braku reakcji na ich wyjaśnienia. Pan Maciej oraz pan Leszek zostali skuci kajdankami i powaleni na ziemię. Obaj tłumaczyli policjantom, że to pomyłka, a młodszy z mężczyzn podał jeszcze raz adres, pod jakim się znajdują.

Akcja miała trwać około dwóch godzin. Antyterroryści dokładnie sprawdzili dom i posesję, a następnie... odjechali.

Policja wyjaśnia w jaki spoób doszło do pomyłki. Jeden z pokrzywdzonych w sprawie skradzionego sprzętu budowlanego o wartości kilkuset złotych miał w zeznaniach wskazać adres pana Leszka jako miejsce, w którym ukryto łup i w którym przebywają członkowie zorganizowanej grupy przestępczej. Nazwisko pana Leszka nie pojawia się jedak w aktach śledztwa.

Policja przeprasza za akcję i zapewnia, że wszelkie szkody zostaną pokryte. Rodzina już teraz zapowiada, że będzie walczyć także o odszkodowanie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA