Ponad 300 poznańskich rodzin musi zwrócić pieniądze z bezprawnie pobieranych świadczeń Rodzina 500+

Autor: AK inf. tvn24

Ponad 300 poznańskich rodzin musi zwrócić świadczenia, które bezprawnie pobierały w ramach programu Rodzina 500+. To ponad 300 tysięcy złotych.

Jak ustalili reporterzy tvn24, kontrole wykazały, że w całej Polsce doszło do przypadków bezprawnego pobierania świadczeń w ramach rządowego programu Rodzina 500+.

Rzecznik Poznańskiego Centrum Świadczeń, Damian Napierała, w rozmowie z dziennikarzami wyjaśnił, że najczęściej chodzi o „informowanie z opóźnieniem” o zmianie sytuacji dochodowej w rodzinie.

Według danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w 2017 roku, w całym kraju wypłacono łącznie świadczenia na kwotę około 48 milionów złotych, które nie powinny zostać przyznane rodzinom. Zwykle, rodziny, wbrew stanowi faktycznemu, deklarowały dochód, który nie przekracza 800 złotych na osobę, przez co przysługiwało im świadczenie już na pierwsze dziecko.

W Poznaniu jest 320 rodzin, które muszą zwrócić świadczenia. To ponad 300 tysięcy złotych. W rozmowie z tvn, rzecznik Poznańskiego Centrum Świadczeń przyznał, że udało się już odzyskać ponad połowę pieniędzy, które były pobrane bezprawnie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA