Na Piątkowie powstanie nowy wybieg dla psów? ZZM odmawia, Rada Osiedla zaprasza na konsultacje

Autor: AK fot. Jacek Tomaszewski

Wśród mieszkańców Piątkowa trwa ostra dyskusja - czy na terenie osiedla potrzebny jest kolejny wybieg dla psów, a jeśli tak, to gdzie powinien powstać? Rada Osiedla przegłosowała budżet na powstanie wybiegu w parku między os. Batorego i Śmiałego. Zarząd Zieleni Miejskiej odrzucił projekt, z uwagi na zasady użytkowania tego terenu i protesty mieszkańców. W czwartek, odbędą się konsultacje społeczne w tej sprawie.

Na początku lutego, Rada Osiedla Piątkowo przegłosowała uchwałę o przeniesieniu 30 tysięcy złotych na realizację projektu budowy nowego wybiegu dla psów w parku pomiędzy os. Śmiałego i os. Batorego. Zadanie miał wykonać Zarząd Zieleni Miejskiej.

W ubiegły poniedziałek, ZZM przesłał do Rady odpowiedź o nieprzyjęciu do realizacji projektu z uwagi na brak możliwości lokalizacji wybiegu. Ta wskazana przez radnych, czyli park pomiędzy osiedlami, ma jednoznacznie określone zasady użytkowania, które uniemożliwiają utworzenie tam przestrzeni dla czworonogów.

ZZM zwrócił również uwagę na niezadowolenie mieszkańców, którzy nie chcą wybiegu na terenie wskazanym przez Radę.

Rzeczywiście, wśród mieszkańców zdania w sprawie parku są podzielone. Część zwraca uwagę na zapotrzebowanie na kolejny wybieg w okolicy, jednak niekoniecznie w tym miejscu. Szczególnie dużo głosów przeciwników odnosi się do degradacji terenów. Zwraca na to uwagę także ZZM, który podkreśla, że bardziej odpowiedniejszą lokalizacją na tego typu inwestycje są tereny zieleni nieurządzonej i o powierzchni minimum ok. 0,5 ha - na przykład na terenie lasów komunalnych.

Rada Osiedla Piątkowo zaprasza wszystkich zainteresowanych na konsultacje, w których będą mogli wyrazić swoją opinię na temat potrzeby budowy wybiegu, a także możliwych lokalizacjach.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 15 marca, o godzinie 17:00 w SP numer 34 na os. Batorego 107.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA