Miliony dofinansowania na przebudowę drogi wylotowej z Poznania

Autor: AK fot. Urząd Marszałkowski

Marszałek Województwa, Marek Woźniak, podpisał umowę na dofinansowanie projektu dotyczącego przebudowy DW196 w gminie Czerwonak, w ciągu ul. Gdyńskiej w Poznaniu, na odcinku od granicy miasta do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach.

Inwestycja ma rozwiązać problem tzw. „wąskiego gardła” na trasie wylotowej z miasta. W tej chwili, droga ma po jednym pasie w każdym kierunku, co mocno korkuje trasę, szczególnie w godzinach szczytu komunikacyjnego.

W ramach wartej 40 milionów złotych inwestycji, droga ma zostać przebudowana do dwóch pasów w każdym kierunku na odcinku ok. 1,2 km. Przebudowane zostaną także dwa skrzyżowania i powstaną trzy przystanki autobusowe.

Inwestycja to efekt współpracy Miasta Poznań i Gminy Czerwonak w ramach Stowarzyszenia Metropolia Poznań. Dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 wyniesie ponad 12 milionów złotych.

Jak poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej zastępca prezydenta Poznania, Maciej Wudarski, prace mają rozpocząć się w styczniu przyszłego roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA