Pół roku przebudowy ul. św. Marcin

Autor: AK fot/vid. PIM

Pół roku temu rozpoczęła się jedna z większych inwestycji w centrum miasta - przebudowa ul. św. Marcin. Nowa odsłona reprezentacyjnej ulicy Poznania, ma być gotowa w lutym przyszłego roku. Co udało się do tej pory zrobić? Poznańskie Inwestycje Miejskie opublikowały film, w którym prezentują postęp prac.

Prace rozpoczęły się we wrześniu 2017 roku. Wówczas, wykonawca przystąpił do rozbiórki podbudowy trasy tramwajowej oraz nawierzchni jezdni, oznakowania pionowego, chodników i ciągów pieszych. Zdemontowano instniejące oświetlenie oraz elementy małej architektury.

Przeprowadzono również wycinkę drzew, ponieważ w ich dotychczasowym miejscu ma biec nowa linia tramwajowa. Przesunięcie obecnej wynika z planów poprowadzenia trasy na ul. Ratajczaka. By tramwaje mogły skręcać z ul. św. Marcin, konieczne trzeba było dostosowanie układu, który umożliwi tramwajom skręt w prawo.

Obecnie, trwa przebudowa sieci kanalizacji sanitarnej, wodociągowej i ciepłociągu. Prowadzone są również roboty ziemne pod kanalizację i sieć wodociągową.

Docelowo, ul. św. Marcin ma zostać zwężona do jednego pasa ruchu kołowego w każdym z kierunków. Piesi mają zyskać więcej miejsca do spacerowania, odpoczynku i relaksu. Wzdłuż ulicy mają powstać nowe punkty gastronomiczne i kawiarnie. Pojawi się mała architektura, w tym ławki i fontanny, a także nowa zieleń.

Inwestycja ma być gotowa w lutym 2019 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA